Games in Development: GOG prichádza s vlastnou verziou Early Access hier

Games in Development: GOG prichádza s vlastnou verziou Early Access hier

 

Ak patríte medzi PC hráčov, určite poznáte fenomén Early Access zo služby Steam. V poslednej dobe sa počet hier s takýmto označením rozrastá a nie málokedy sa stáva, že hráči sa finálneho produktu nedočkajú.

Steam podnikol v tejto oblasti nejaké opatrenia, ale teraz na rad prichádza portál GOG.com a k ponúkaniu hier v skorej fáze vývoja sa chce postaviť prísne a zodpovedne.

GOG.com sa po dlhom čase rozhodol pustiť do takýchto hier, avšak budú musieť spĺňať niekoľko podmienok a zároveň nimi budú hráčom garantovať isté výhody. Všetko by to malo viesť k tomu, aby mali hráči viac istoty a aby si viac užili hry, čo bude určite prospešné aj pre poctivých a šikovných vývojárov samotných titulov. Všetky takéto hry budú DRM-free a v katalógu e-shopu budú označené tagom [IN DEV].

Prvou podmienoku služby Games in Development je, že GOG bude vyberať iba tie hry, za ktoré sa bude môcť postaviť. Teda si budú musieť byť istí, že hra je niečím výnimočná a že je po nej dopyt. Budú vyberané hry, ktoré sú veľmi žiadané vo Whishliste komunity. 

Kupovanie hier môže byť rizikom a o to väčším, keď ide o ešte nedokončené kúsky. Preto bude GOG.com ponúkať jednoduchú 14-dňovú možnosť reklamácie bez akýchkoľvek otázok. Ak vás teda hra počas prvých dvoch týždňov od jej kúpenia nepresdvedčí o tom, že ju máte vo vývoji podporiť, môžete ju jednoducho vrátiť a dostať späť peniaze bez nutnosti uvedenia nejakých dôvodov.

Vývoj hier nie je jednoduchý a každý môže pochybiť. Preto budú mať hráči možnosť vrátiť sa ku ktorejkoľvek staršej verzii hry, ak nový update prinesie nechcené zmeny alebo bugy. Takisto bude táto možnosť rollbacku slúžiť aj ako záznam o tom, ako sa hra vyvíjala a hráči si budú môcť pozrieť jednotlivé fázy vývoja aj len tak zo zaujímavosti, aby vedeli, čím všetkým si titul už prešiel.

Prvými 5 hrami, ktoré odštartujú projekt Games in Development, sú Starbound, Ashes of Singularity, Project Zomboid, Terra Tech a The Curious Expedition.

Gog.com si pripravil aj oficiálny Games in Development FAQ, kde môžete nájsť odpovede na rôzne otázky spojené s touto ponukou.

Zdroj: gog.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk