Hearthstone povie starým kartám zbohom, chystajú sa veľké zmeny!

Hearthstone povie starým kartám zbohom, chystajú sa veľké zmeny!

 

Hearthstone má za sebou už mnoho mesiacov a čoskoro sa dočká mnohých zmien. Tie by mali hru oživiť, i keď niektoré budú určite zopár hráčom proti srsti.

Najvýraznejšou zmenou bude zavedenie formátu Standard. Ten môže byť povedomý hlavne hráčom kartoviek Magic The Gathering alebo Pokémon TCG. Ide o to, že v Štandarde nebude možné hrať všetky karty. Hrateľné karty budú obmedzené iba na karty a tento formát sa bude aktualizovať každý rok vždy, keď bude vydaná prvá sada kariet v danom roku. Tým sa začne aj nový rok Hearthstonu.

V Štandarde budú hrateľné iba karty, ktoré boli vydané minulý rok alebo karty, ktoré budú vydané v danom roku. Neustálou súčasťou tohto nového formátu hrania budú Basic a Classic karty. Štandard bude hrateľný v ranked a casual móde. Popri Štandarde bude prítomný aj formát Wild, v ktorom sa budú dať hrať všetky karty, ktoré boli v Hearthstone vydané. Wild formát bude mať taktiež ranked a casual módy. Arena bude bez zmien a náhodne ponúkané karty budú môcť byť z hociktorej sady kariet, ktorá bola doposiaľ v hre vydaná.

Štandard formát je niečo, čo v iných kartových hrách slúži na oživenie tempa hry a zabraňuje tomu, aby hráči napriek novým kartám stagnovali a používali iba staré decky. Dáva to tiež lepší priestor tvorcom deckov, keďže sú motivovaní používať pri tvorbe balíčkov nové karty. Vývojári a dizajnéri majú tiež väčšiu silu pri ovplyvňovaní hry. Podrobnejšie o tejto veľkej zmene hovorí herný dizajnér Ben Brode. Celkovo je tento krok braný pozitívne, avšak prináša so sebou niekoľko negatív.

 

Najväčším je to, že karty, ktoré nebudú v Štandard formáte, sa nebudú dať kúpiť. Čiže hneď ako zmeny vstúpia do hry, hráči si už nebudú môcť zohnať balíky kariet Goblins vs Gnomes a ani dobrodružstvo Curse of Naxxramas. To sa javí dosť limitujúco hlavne pre nových hráčov. Nie je veľmi jasné, prečo sa Blizzard rozhodol takto titul limitovať, hlavne čo sa Curse of Naxxramas týka. Hra totiž nemá veľa PVE obsahu a znemožniť hráčom kúpiť si dobrodružstvo sa javí až príliš drastické. Blizzard tvrdí, že karty budú môcť hráči získať cez craftenie a takisto budú môcť rozbiť karty z dobrodružstva na dust, nie je to ale veľmi rýchly a praktický spôsob ako si rozšíriť svoju kartovú zbierku. Na druhej strane tí, ktorých bude zaujímať iba hranie v Štandarde, nebudú týmto veľmi ovplyvnení.

Tento krok takisto ovplyvní efekty kariet, ktoré vyvolávajú iné príšery, dávajú hráčom náhodné kúzla a podobne. Takéto karty budú môcť svojim efektom vytvoriť iba kartu, ktorá je momentálne hrateľná v Štandarde. Podrobnejší zoznam toho, ktoré populárne karty sa v prvom Štandarde nebudú môcť hrať, nájdete na tomto odkaze, ale medzi najzaujímavejšie patrí Dr. Boom, Loatheb, Sludge Bulcher, Mad Scientist, Zombie Chow, Pilloted Shredder alebo takmer všetky ostatné mecha karty. Na druhej strane, spolu s odchodom starých kariet budú do Štandardu pridávané nové karty, čiže sa otvorí cesta pre príchod nových zaujímavých kartových balíčkov.

Arény budú môcť, ako sme už spomínali, ponúknuť hráčom na hranie hocijaké doposiaľ vydané karty, ako odmenu ale ponúknu iba balíčky s kartami hrateľnými v Štandarde. Tavern Brawl bude mať vlastné pravidlá a občas bude môcť mať Štandard limity na tvorbu deckov. Mnoho rôznych spôsobov hrania je ale dôvod, prečo Blizzard zvyšuje počet deck slotov dvojnásobne na 18.

Štandard formát začne túto jar a bude sa volať Year of the Kraken. Hrateľné v ňom budú tieto sady kariet:

  • Basic
  • Classic
  • Blackrock Mountain
  • The Grand Tournament
  • The League of Explorers
  • nové rozšírenia vydané počas roku 2016
Zdroj: battle.net, hearthpwn.com, youtube.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk