Nepríjemná budúcnosť dvoch hier od EA: Čo sa stane s Darkspore a SimCity?

Nepríjemná budúcnosť dvoch hier od EA: Čo sa stane s Darkspore a SimCity?

 

Zatiaľ čo jedna hra už oficiálne končí, tak tá druhá má stále nejasnú budúcnosť.

Darkspore je titul, ktorý mal v sebe veľký potenciál presadiť sa vo svete rôznych multiplayerových kúskov. V základe je tvorený editorom zo Spore skombinovaným s akčnými prvkami RPG, aké má napríklad Diablo či iné podobné hry. Spočiatku hra mala úspech a aj fanúšikovskú základňu, ale keďže časom stratili záujem starať sa o ňu samotní autori a prestali vydávať aktualizácie s novými príbehmi, tak začali odchádzať aj hráči.

A keďže sú aktuálne servery takmer prázdne, tak titul nielenže upadá do zapomenutia, ale rovno do nejakej priepasti, z ktorej sa už definitívne nedostane. Keďže EA Games vypne všetky servery pre hru k 1.marcu 2016, znamená to, že si ju nezahráte už vôbec a dokonca majú smolu aj tí, ktorí si ju zakúpili.

 

Ďalšou podobnou hrou, ktorá si už nejedným problémom prešla, je SimCity. Zo začiatku veľmi obľúbená stratégia, u ktorej to vyzeralo na svetlú budúcnosť, sa časom tiež premenila na potápajúcu sa loď. Hráčov na serveroch ubúda a hra už nie je to, čo bývala. Spočiatku bola dostupná len online, ale po úpadkoch komunity bola spoločnosť nútená ju sprístupniť aj offline.

Síce sa pár ľudí vrátilo, ale to asi neznamenalo taký nárast, aký si v EA predstavovali. Preto sa aktuálne SimCity už len vlečie svojím neistým osudom a presne ide v šľapajách Darkspore. To znamená, že tiež môže v najbližšej dobe skončiť a byť definitívne pochované do herného hrobu. Netreba však so SimCity predbiehať, lebo nemusíme tušiť, aké môže mať Electronic Arts ešte plány s touto hrou.

Zdroj: Pcgamer, Electronic Arts, Video-games-wallpapers, Ti-bg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk