Microsoft ohlasuje oficiálnu podporu cross-play medzi Xbox One, PC a inými konzolami

Microsoft ohlasuje oficiálnu podporu cross-play medzi Xbox One, PC a inými konzolami

Vývojári majú odteraz plnú moc nad implementovaním tohto prvku do svojich hier.

Aj keď natívne cross-play hranie medzi Xbox One a Windows 10 nie je žiadnou novinkou, Microsoft otvára veľkým potenciálom nasiaknuté dvere aj pre ostatných vývojárov tvoriacich hry nielen na iné PC siete, ale dokonca aj konzoly. To znamená, že vývojári budú môcť do svojich hier podporujúcich Xbox Live implementovať aj funkciu hrania medzi Xbox One, Windows 10, inými PC systémami a podľa všetkého dokonca aj PlayStation 4. Úplne detaily si Microsoft ešte necháva pre seba, no možno sa už blíži vek, kedy budú hráči Xbox One a PlayStation 4 hrať hry spolu ako jedna veľká... ehm rodina.

Rocket League od štúdia Psyonix má byť prvou hrou využívajúcou tieto nové výhody hrania medzi PC a Xbox One. Tvorcovia neskôr oznámia, či sa táto funkcia dostane aj na ďalšie platformy, kde hra vyšla. Tieto vskutku zaujímavé správy oznámil Microsoft vo svojej tlačovej správe.

 

To znamená, že hráči na Xbox One a Windows 10 využívajúci Xbox Live budú môcť hrať s hráčmi na rozličných multiplayerových sieťach, vrátane konzolových a PC sietí.

Chris Charla, vedúci programu ID@Xbox

 

Zdroj: news.xbox.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk