Aktuálne predstavená Radeon Pro Duo sa stáva najvýkonnejšou grafickou kartou!

Aktuálne predstavená Radeon Pro Duo sa stáva najvýkonnejšou grafickou kartou!

 

Výkon neuveriteľných 16 TeraFlopov, spotreba na hranici zhruba 350W a nálepka VR Ready, tak to je presne nová grafická karta od AMD s názvom Radeon Pro Duo!

Na práve prebiehajúcej akcii s názvom GDC (Game Developers Conference) si AMD prichystalo dlho pripravované oznámenie ich novej duálnej grafickej karty Radeon Pro Duo, ktorej výpočtový výkon 16 TFLOPS je v porovnaní s 6,1 TFLOPS pri GeForce Titan X, skutočne masívny.

Je pravda, že porovnávať dvojčipovú grafickú kartu s jednočipovou je trochu nespravodlivé, avšak z hľadiska ceny nám Radeon Pro Duo, ktorej cena je stanovená na 1500 dolárov, ponúka ďaleko lepší pomer hrubého výkon ako Titan X (1000USD). Ak by sme chceli aj tak porovnať dvojčipovú kartu z dielne NVIDIA, čo je TITAN Z zo staršej generácie, tak sa dostaneme na hodnotu 8,1 TFLOPS, takže aj tu môžeme vidieť podstatný rozdiel.

Radeon Pro Duo je teda duálna grafická karta, ktorá v sebe spája dva Fiji čipy, 2x 4096 stream-procesory a nasedenia 2x 4GB HBM pamäte. Pokiaľ ide o konektory, tak môžeme očakávať 3x DisplayPort 1.2 a 1x HDMI port vo verzii 1.4a.

O chladenie tohto medveďa sa stará vodný chladič s 120mm radiátorom, teda rovnako, ako v prípade Fury X. Pokiaľ ide o napájanie tak si Radeon Pro Duo vypýta 350W a to za pomoci troch 8 pinových konektorov.

AMD cieli s touto grafickou kartou hlavne na náročných užívateľov, avšak aj 3D a VR vývojárov, ktorí chcú nekompromisné riešenie pre virtuálnu realitu.

Tak čo, pozdáva sa vám nový prírastok na poli grafických kariet od AMD s cenovkou 1500 dolárov?

Zdroj: pcworld, diit, svethardware

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk