Výber šampiónov v Heroes of the Storm sa zmení na nepoznanie

Výber šampiónov v Heroes of the Storm sa zmení na nepoznanie

 

Skvelú MOBA hru z dielne Blizzard pod menom Heroes of the Storm čakajú nové zmeny, ktoré výrazne môžu zasiahnuť do boja na virtuálnom bojisku.

Blog Battle.Net priniesol nové informácie o zmenách, ktoré prídu s novou aktualizáciou a budú sa týkať najmä lobby - teda miestnosť, kde si vyberáme hrdinov. Do hry pribudne konečne aj zakazovanie (banovanie) hrdinov.

Spätná väzba je dôležitá!

Tvorcovia z Blizzardu na základe spätnej väzby na súčasný stav rozhrania, prijali niektoré pripomienky od komunity hráčov. Rovnako vývojári navrhli epickú vizuálnu zmenu, ktorá bude obsahovať nové pozadia, nové animácie hrdinov, či portréty, či nové vyhľadávanie hrdinov, ktoré nám umožní ešte rýchlejšie si nájsť svojho obľúbeného hrdinu.

Výber hrdinov príde k zásadným zmenám

Ako som už spomenul, zmien sa dočká vyhľadávanie hrdinov, keďže pripomienky od hráčov jasne dávali najavo, že vyhľadanie obľúbeného hrdinu bolo zložité. Do dolnej časti obrazovky tvorcovia pridajú možnosť vidieť svojich obľúbených hrdinov (maximálne 8), čo umožní hráčovi ihneď svojho obľúbenca nájsť. Ak si náhodou tento rad hrdinov zabudnete vyskladať, nemusíte sa báť, pretože štandardne sa tu budú nachádzať hrdinovia s najvyššou dosiahnutou úrovňou, teda sa automaticky vyplnia prázdne miesta. Ďalej tvorcovia pridali aj možnosť rozlíšiť hrdinov podľa ich role, takže sa vám nikdy nepomýli, kto je podpora, kto bojovník a kto zabijak!

Zabanuj si koho chceš!

Zakazovanie hrdinov nakoniec prichádza aj do Heroes of the Storm. Táto vymoženosť bola už nutnosťou, nakoľko hrdinov neustále pribúda a HotS sa pomaly ale isto stáva e-Športom. Zakazovanie hrdinov pridá na dramatickosti zápasu a zároveň dokáže zamiešať karty pred zápasom. 

Každý tím dostane 45 sekúnd na výber počas prvého zakazovania a 30 sekúnd počas druhého zakazovania. Pokiaľ je nejaký hrdina vybraný (ale "neodkliknutý"), bude automaticky zabanovaný, keď čas uplynie. V prípade, ak nie je vybraný žiaden hrdina počas časového úseku určeného na jeho zakazovanie, bude tento zákaz braný ako premlčaný a preskočí sa. Blizzard podľa svojho vyjadrenia chce, aby zakazovanie hrdinov a celkový výber trval čo najmenej.

Zmien sa dočkajú aj požiadavky na hranie hodnotených zápasov

Doteraz platilo to, že ak ste mali 10 hrdinov na svojom konte, mali ste možnosť hrať hodnotené zápasy. S príchodom zmien o zakazovaní hrdinov sa logicky musel tento počet navýšiť a teda budete potrebovať hrdinov celkovo 14. No nezúfajte, ak máte s nejakým hrdinom úroveň 5 a viac a nachádza sa v rotácií hrdinov zdarma, bude sa rátať do celkového počtu hrdinov potrebných na hodnotené hry.

Blizzard je nadšený z nadchádzajúcich zmien a prosí každého hráča, aby posielal konštruktívnu spätnú väzbu a pomáhal túto skvelú hru vylepšovať.

Zdroj: Battle.net, PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk