PC verzia Watch Dogs 2 bude využívať DirectX 12 s optimalizáciou pre grafické karty od AMD

PC verzia Watch Dogs 2 bude využívať DirectX 12 s optimalizáciou pre grafické karty od AMD

 

Minulomesačne potvrdená hra od Ubisoftu, ktorá ku nám príde v roku 2017, prináša fanúšikom celkom zaujímavé novinky.

Watch Dogs 2 bol oznámený minulý mesiac, ale až teraz začína ku nám prichádzať viac informácií a predovšetkým o tej počítačovej verzii. Roy Taylor zo spoločnosti AMD spomenul na Twitteri, že pokračovanie bude využívať DirectX 12 a zároveň má byť vysoko optimalizované pre ich grafické karty.

Táto podpora vznikla pravdepodobne na základe negatívnych vyjadrení z roku 2014, keď sa Robert Hallock z AMD vyspovedal magazínu Forbes o aktuálnej situácii medzi nimi a spoločnosťou nVidia.

GameWorks predstavuje jasnú hrozbu pre hráčov, ktorá ochromuje výkon produktov AMD za cieľom rozšíriť prospech produktov Nvidia. Účasť v GameWorks programe často bráni tomu, aby developer prijímal podnety z AMD, ktoré by zlepšili výkon priamo v kóde hry - najviac žiadúcej optimalizácie.

Robert Hallock, AMD

 

 

Na toto vyhlásenie ihneď zareagovala spoločnosť Nvidia, ktorá odmietla všetky tvrdenia ohľadom plánovaného obmedzovania produktov AMD.

Watch Dogs 2 by mal výjsť koncom apríla 2017. Bližšie detaily o hre nie sú ešte známe, ale špekulácie hovoria o zasadení hry do mesta San Francisco.

Zdroj: GameSpot, TheMarshallTown

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk