Asi nikto netušil, že si Dark Souls zahráme aj takýmto spôsobom

Asi nikto netušil, že si Dark Souls zahráme aj takýmto spôsobom

 

Séria hier Dark Souls sa stala fenoménom ako na PC, tak aj na konzolách. O 2 dni sa dočkáme jej nového dielu Dark Souls 3. Čoskoro ale séria poputuje aj na úplne inú platformu - opustí svet videohier a príde na hráčske stoly ako stolová hra, ktorú vytvorí štúdio Steamforged Games.

Štúdio sa vyjadrilo, že chce do tejto verzie preniesť všetko, čo robí Dark Souls takým populárnym. Bude to pre nich z hľadiska dizajnu veľká výzva, ale veria, že ju dokážu zvládnuť. Hru bude mať licencovanú spoločnosť Bandai Namco. Čo je ale zaujímavé, je fakt, že ju nebude financovať. Získať peniaze totiž plánuje pomocou služby Kickstarter.

Zatiaľ sa nevie, ako bude táto verzia Dark Soul vyzerať, akým iným stolovým hrám sa bude podobať, ani kedy začne kampaň na financovanie jej výroby. Steamforged Games za sebou už ale majú úspešný projekt Guild Ball, kde sa im podarilo vyzbierať trojnásobok toho, čo pôvodne žiadali. Pri tak veľkej značke akou je Dark Souls sa snáď ani netreba obávať, že by sa fanúšikovia nenechali nalákať na spolufinancovanie, a tak ostáva iba dúfať, že sa toho o hre dozvieme viac čo najskôr.

Zdroj: eurogamer.net
Korekcia: Peter Vnuk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk