Boj o poslednú planétu sa blíži: začala open beta Battleborn

Boj o poslednú planétu sa blíži: začala open beta Battleborn

 

Pripravte si svoje klávesnice, myšky a ovládače. Vesmír pohlcuje temnota a pri poslednej hviezde sa zišli nihilistickí roboti, trpaslíci, medzihviezdni vojaci a vražedné tučniaky, ktoré ovládajú veľké roboty. Začala open beta pre hru Battleborn, ktorá je plná šialeného humoru od štúdií 2K a Gearbox Software.

Vlastníci konzol PS4 si betu môžu užívať už od 8. apríla od 19:00. Xbox One a PC hráči budú mať prístup do open bety až 13. apríla od 19:00 a príležitosť hrať potrvá do 18. apríla 16:00. Stiahnuť si klienta je možné cez služby PlayStation Store, Microsoft Network a Steam.

Čo sa týka obsahu, hráči si budú môcť vyskúšať progress systém v dvoch príbehových misiách a v súbojoch proti iným hráčom. K dispozícii budú mať 25 hrdinov, niektorých je ale potrebné odomknúť si hraním a zvyšovaním hráčovho ranku. Hrdinovia sa delia do troch hlavných kategórií. Attackers sú zameraní na ofenzívu, čomu odpovedajú aj ich útočne ladené schopnosti. Defenders sú obrancovia a dokážu ustáť nepriateľskú paľbu, zatiaľ čo ich spojenci vracajú úder. Support sú klasickí podporní hrdinovia, ktorí poskytujú spolubojovníkom štíty, liečia ich zo zranení a posilňujú ich zbrane.

Story Mode ponúkne misie Algorith a Void's Edge. Prvá spomenutá bola predstavená aj v Closed Technical teste, ktorý sa uskutočnil začiatkom tohto roku. Misia ale prešla úpravami, a tak vás prekvapí, aj keď ste už videli zábery z hry, alebo ste mali možnosť zúčastniť sa testovania. Story Mode je možné hrať v režime single-player, alebo až so štyrmi ďalšími hráčmi. Potešením pre mnohých, hlavne konzolových hráčov bude fakt, že Battleborn podporuje split-screen.

Competetive Multiplayer Mode sa delí do dvoch súťaživých režimov - Incursion a Meltdown. V Incursion je cieľom zničiť nepriateľské drony pred tým, než zničí nepriateľ tie vaše. V Meltdown hráči vysielajú vlny poskokov na smrť. Vždy, keď sa jeden z nich hodí do spaľovne, získa tím body. Ten s najväčším počtom vyhráva.

Na mapách nájdu hráči rôzne miesta, kde môžu postaviť stavby a následne ich vylepšovať. Sú medzi nimi napríklad Automatic Turrests, veže, ktoré majú rôzne ofenzívne efekty a strieľajú po každom nepriateľovi, ktorého uvidia. Healing Stations sú liečebné stanice, kde sa hráčom postupom času liečia zranenia a regeneruje zdravie. Accelerators dočasne zrýchlia hrdinov aj poskokov, ktorí okolo nich prejdú. Budova Super Minions je jednou z tých drahších a dá sa postaviť iba v základni tímu. Odmena ale stojí za to, produkuje totiž silných poskokov ktorí poskytnú značnú výhodu tímu, ktorý si ich dokáže zaplatiť.

Počas hrania, bez ohľadu na zvolený režim, budú hráči postupne získavať úrovne Helix. Tie sa viažu na postavu a upravujú vlastnosti ich schopností, prípadne im dovoľujú robiť nové triky. Po každej úrovni má hrač možnosť vybrať si jedno z dvoch vylepšení. Úrovne Helix sa resetujú po každej hre a je to niečo ako obyčajné úrovne postáv, ktoré poznáme z MOBA hier. V Battleborn je možnosť naťukať si v menu postáv jednotlivé úrovne Helix a potom s tým nemusí hráč strácať čas počas samotného hrania. Character rank je úroveň samotnej postavy mimo hry. Čím viac človek hrá za danú postavu, tým viac sa zvyšuje jej rank až po číslo 15. Jednotlivé úrovne odomykajú Mutácie, taunty, skiny a tituly. Command Rank je úroveň hráčovho účtu a dostáva ju za všeobecné hranie bez ohľadu na režim alebo postavu. Prostredníctvom toho sa na účte odomykajú nové herné postavy, možnosti vybavenia, tituly a iné maličkosti.

 

Zdroj: battleborn.com
Korekcia: Peter Vnuk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk