Ubisoft zaviedol do The Division prísne tresty pre cheaterov

Ubisoft zaviedol do The Division prísne tresty pre cheaterov

 

Ani hráči využívajúci bugy na obohatenie to nebudú mať na ružiach ustlané.

Nedávno sme vás informovali o úmysle Ubisoftu trestať hráčov za využívanie chýb v hre na opakované obohacovanie sa. Ten prešiel od slov ku skutkom a predstavil v piatok ich plány na sankcionovanie nielen hráčov zneužívajúcich bugy, ale predovšetkým cheaterov.

Prvé opatrenia sa týkajú hráčov, ktorí sa neštítia používať cheat engines a takto podvádzajú pri hraní. Ubisoft informuje na stránke The Division, že implementoval do hry novú metódu odhaľovania cheaterov. Ako ďalej píšu, vďaka tomuto za posledné obdobie chytili viac podvádzajúcich hráčov, ako kedykoľvek predtým. Následkom toho bude obrovská vlna banov a pozastavení hrania, ktorá nastane v najbližších dňoch.

Ďalší hráči, ktorí budú prvý krát prichytení pri podvádzaní dostanú 14 dňový zákaz hrania. Ak sa previnia aj druhý krát, tak dostanú trvalý ban.

Druhá séria opatrení sa týka tzv. využívania bugov. Ak sa do hry dostanú nejaké nové bugy a Ubisoft to zistí, bude informovať na svojich portáloch a sociálnych sieťach o vzniknutej situácií. Toto bude slúžiť zároveň ako varovanie pre hráčov, aby dané chyby nevyužívali. Ak však aj napriek tomu sa budú hráči obohacovať prostredníctvom bugov, môžu ich postihnúť rozličné tresty odvíjajúce sa od závažnosti porušenia pravidiel a hráčovej histórie. Potrestania môžu byť od odobratia predmetov z postavy, cez krátkodobého blokovania účtu v hre až po trvalý zákaz hrania. Hráči, ktorí náhodne natrafia na chyby počas hrania sa nemusia ničoho obávať, tresty sa budú týkať iba tých, čo ich úmyselne využívajú.

Ubisoft tvrdí, že chce svojou činnosťou zabezpečiť férové hranie a transparentnosť. Čo si myslíte o ich opatreniach vy? Zdajú sa vám adekvátne alebo Ubisoft zašiel už priďaleko?

Zdroj: Ubisoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk