2K Games ohlasuje Sid Meier's Civilization VI

2K Games ohlasuje Sid Meier's Civilization VI

Čaká nás opäť taká bomba, aká sa k nám dostala pred šiestimi rokmi pri vydaní Civilization V?

Sid Meier nelenil a po rokoch vydávania nezmyslov ako CivWorld, Revolution 2 či Starships sa vrátil k tomu, čo mu šlo vždy najlepšie. Civilization VI je novým dielom hlavnej série čítajúcej svoj vznik ešte v roku 1994, ktorým chcú tvorcovia z Firaxis Games priniesť niekoľko zaujímavých noviniek. Napríklad to, že mestá budú tentokrát expandovať aj vizuálne a teda každé rozšírenie sa pekne ukáže na mape a zaberie časť políčok, čo nám umožní plne využívať výhody vychádzajúce z tohto terénu.

Civilization VI bude samozrejme ťahovou stratégiou, ktorú si užijú nielen veteráni, ale aj nováčikovia, a to hlavne vďaka novému systému tutoriálov. Počas hrania si budeme môcť odomknúť a zvýšiť rýchlosť vývoja technológií naprieč históriou. Iné civilizácie budú tú našu ovplyvňovať a na základe ich vplyvu sa bude aj pekne rozvíjať, od primitívnych zriadení, v ktorých je konflikt bojom na život a na smrť, až po rozvinuté spoločnosti, v ktorých už víťazia rozhovory a vyjednávania.

Podporné či bojové jednotky sa budú môcť zlúčiť s inými, ako napríklad protitanková podpora s pechotou, alebo bojovník s usadlíkmi. Niektoré spojenectvá budú obzvlášť silné a v hre sa budú nazývať Corps. Prítomný tu bude aj dobre známy multiplayer, ktorý bude tentokrát navyše obsahovať aj také nadizajnované situácie pre kooperáciu či vzájomné súperenie, aby sa dali všetky poľahky prejsť počas jedného herného sedenia.

Šiestu Civilizáciu už môžete nájsť aj na Steame, kde sa môžete dočítať nejaké podrobnosti naviac, ako napríklad o Deluxe Edícii drahšej oproti základnej o 20 eur. Sid Meier's Civilization VI vyjde 21. októbra 2016 a je možné si ju zakúpiť aj v jednom balení s ovládačom Steam Controller.

Zdroj: Steam, 2K Games, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk