Huawei P9 prichádza na slovenský trh

Huawei P9 prichádza na slovenský trh

 

O novej vlajkovej lodi spoločnosti Huawei sme počuli už viac ako mesiac dozadu a prvé informácie, ktoré zazneli na predstavení v Londýne, si môžete prečítať priamo tu.

P9 konečne prichádza na slovenský trh, a to sa, samozrejme, nezaobišlo bez menšej oslavy, ktorú Huawei zorganizoval v priestoroch bratislavskej Refinery Gallery.

Medzi pozvanými neboli iba novinári, ale aj predstavitelia spoločnosti zo zahraničia a ľudia, ktorí majú blízko k telefónom.

Hviezdou večera bol ale už spomínaný model P9, ktorý tak ako správna vlajková loď neprináša iba dobré parametre, čo sa týka výkonu, ale aj dve špeciality, ktorými sa nemôže pochváliť veľa iných smartfónov.

Prvou spomínanou špecialitou je duálny fotoaparát s rozlíšením 2x12 MPx s jedným farebným senzorom a druhým monochromatickým, ktoré boli vyvinuté v spolupráci s preslávenou značkou Leica. To zabezpečuje nielen ostré fotografie, ale ako sme si mali možnosť vyskúšať, aj veľmi zaujímavé možnosti post-produkčnej úpravy. Druhou vychytávkou je nie až ohurujúci, ale predsa len šikovný snímač dotykov prstov, ktorý už nezastáva iba túto bezpečnostnú funkciu, ale v rade aplikácií sa dá využiť ako normálny touchpad. Napríklad galéria sa dá prezerať bez zakrývania fotografií na prednej strane alebo snímač poslúži ako spúšť fotoaparátu pri fotení selfie.

V rámci sprievodného programu, ktorým návštevníkov sprevádzala šarmantná Lucia Barmošová, vystúpili viacerí predstavitelia spoločnosti Huawei na slovenskom trhu, aby sa podelili o svoje nadšenie z tohoto modelu, ale priestor dostali napríklad aj slovenský fotografi, ktorých fotky sa dali pozrieť si na stenách a ktoré boli, samozrejme, fotené práve smartfónom Huawei P9.

Viac informácií a plnú recenziu sa vám pokúsime priniesť už nabudúci mesiac.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk