Blizzard podal žalobu na vývojára cheatovacieho programu pre Overwatch

Blizzard podal žalobu na vývojára cheatovacieho programu pre Overwatch

 

Rozhodol sa tak odstrániť problém s podvádzaním rovno pri zdroji. Len či sa mu to aj podarí.

Blizzard sa súdi s tvorcami Overwatch cheatovacieho programu pod názvom Watchover Tyrant, ktorý umožňuje hráčom vidieť nepriateľských hráčov počas celého zápasu. Autor – spoločnosť Bossland GmbH – predáva tento program na svojej stránke za poplatok 12,95 € za 1 mesiac.

Okrem cheatovacieho programu pre Overwatch, Bossland na stránke ponúka aj tzv. Buddy Bots pre ďalšie Blizzard hry – World of Warcraft, Diablo 3 a Heroes of the Storm. Aj tie sú zahrnuté ako v podanej žalobe.

Podľa stránky TorrentFreak, Blizzard obvinil Bossland z porušovania copyrightu a nekalej súťaže. Tvrdia, že The Buddy Bots a Overwatch Cheat spôsobili a naďalej pôsobia masívne a nenapraviteľné škody Blizzardu. Produkty od spoločnosti Bossland ničia integritu hier Blizzardu, sú príčinou frustrácie poctivých hráčov a tak spôsobujú vývojárovi hier ušlé zisky.

Samotná spoločnosť Bossland zatiaľ oznámenie o žalobe nedostala a ani si z prípadného súdneho procesu nerobí ťažkú hlavu. Žaloba bola totiž podaná v USA a Kalifornský súd, podľa CEO Bosslandu, nemá žiadnu právomoc nad jeho spoločnosťou, ktorá sídli v Nemecku. Okrem toho toto nie je ich prvý spor s Blizzardom. Začiatkom tohto roka vyhral Bossland spor v Nemecku, ktorý sa týkal Heroes of the Storm botov. Blizzard potom musel zaplatiť obvinenej spoločnosti náklady na právnika a súdne trovy.

Sme teda zvedaví, ako celá táto záležitosť dopadne. Blizzard zatiaľ aspoň prísne trestá hráčov, ktorí takéto cheatovacie programy používajú. Ak sú odhalení dostanú permanentný ban, takže sa neoplatí podvádzať.

Zdroj: PC Gamer, TorrentFreak

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk