Steam: Letný výpredaj 2016 bol úspešnejší ako ten minuloročný

Steam: Letný výpredaj 2016 bol úspešnejší ako ten minuloročný

A to aj napriek tomu, že zľavy boli menšie a chýbali denné zvýhodnené ponuky.

Steam Summer Sale 2016 bol oproti minuloročnému úspešnejší, a to aj napriek niekoľkým výrazným zmenám. Potvrdil to Sergey Galyonkin z portálu Steam Spy.

V jeho reporte boli zarátané iba hry, ktoré predali viac ako 5000 kópií. Takýchto hier bolo celkovo 1592 a spolu tak bolo kúpených 36,8 milióna kópií titulov. Je to nárast o 12% oproti minulému roku. Ale zase na druhú stranu treba povedať, že vzrástol aj počet Steam užívateľov, zo 130 miliónov na 175 miliónov.

Celkovo Steam letný výpredaj vygeneroval zisk pre vývojárov vo výške $223.3 milióna, čo je nárast o 40% oproti minulému roku, kedy sa im podarilo zarobiť iba $160 miliónov. Ako dôvod tohto nárastu Galyonkin označil práve chýbajúce denné zvýhodnené ponuky. V predchádzajúcich rokoch ľudia vždy čakali na tie najlepšie ceny ponúkané práve v „Daily deals“. Tým, že tento rok boli zľavy od začiatku výpredaja rovnaké, hráči nečakali až na posledný deň, ale nakupovali hry priebežne. Najviac kópií hier sa v minulých ročníkoch predalo v prvý a posledný deň výpredaja.

Najzaujímavejšie je porovnanie priemernej zľavy na cene hry oproti roku 2015. Minulé leto boli hry priemerne lacnejšie o 66,67%. Odstránenie denných ponúk prinútilo vývojárov pracovať s cenami opatrnejšie a preto priemerná zľava tento rok bola len 50%. Napriek tomu sa predalo viac hier ako minulý rok.

Všetko spočítané a zrátané:

  • Steam letný výpredaj zarobil o 40% viac peňazí (v porovnaní s minulým rokom).
  • Priemerná zľava na cene hry bola 50%.
  • Odstránenie rýchlych a denných zvýhodnených ponúk bolo pravdepodobnou príčinou nárastu v predajnosti hier a poklesu hodnoty zľavy.
Zdroj: Steam Spy, PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk