EA sa vyjadrilo k vydaniu ďalších ich športových hier na PC. Aké sú vyhliadky?

EA sa vyjadrilo k vydaniu ďalších ich športových hier na PC. Aké sú vyhliadky?

 

Priaznivo, no miestami stále oblačno.

Nie že by spoločnosť Electronic Arts zrazu ohlasovala, že sa na PC z čista jasna objaví nový ročník NHL, to určite nie, no z ich slov je badať istý posun k smerom k takémuto kroku v budúcnosti. Game Informer vyspovedal viceprezidentov EA Canada a EA Tiburton, konkrétne Matta Bilbeyho a Cama Webera, ktorí sa vyjadrili k téme potencionálneho vydania hier ako NHL alebo Madden aj pre hráčov hrajúcich na počítačoch.

NHL 16

Prvý menovaný to povedal hneď na rovinu. Čo sa PC týka, táto platforma je doslova založená na dopyte. Jediná ich hra doteraz bežiaca na PC je séria FIFA a to kvôli tomu, že je o tento futbal veľký záujem. Taký Madden NFL 17 má menší dopyt a preto na PC chýba. Ak sa ale tento stav zmení, a EA uvidí príležitosť, určite by ju využili. Čo sa konkrétne série Madden týka, tá sa na PC objavila naposledy ešte v roku 2007 s dielom Madden NFL 08 a ďalšie diely nevyšli kvôli klesajúcemu záujmu. Cam Weber podotýka, že návrat tejto série by ale mohol byť ťažký.

Súčasnou výhodou oproti minulosti by mohol byť aj engine Frostbite, ktorý je v základe PC enginom. Ten umožňuje veľmi jednoduchý proces presunutia hier z konzol na PC a prípadne aj späť. A aj z tohto dôvodu sú otázke stále otvorení a čakajú už len na impulz. Čo to znamená? Spamujte maily EA so žiadosťami o vydanie PC verzií NHL, prípadne Madden NFL, aby videli, že po týchto verziách tu dopyt je a dosť veľký.

Zdroj: GameSpot

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk