Český Polda 6 mieri na Steam

Český Polda 6 mieri na Steam

Pred pár dňami sa objavila správa, že klasická česká adventúra Polda 6 v štýle point&click má ambíciu prekročiť hranice Česka a Slovenska.

Jedná sa o šieste pokračovanie série, ktoré je dostupné už dlhšiu dobu. Zmena spočíva v tom, že už nebude iba po česky. Hru bolo možné podporiť v službe Steam Greenlight a skôr než sme vás stihli informovať o tejto možnosti, fanúšikovia ju pretlačili tam, kam to potrebovala. Polda 6 teda bude na Steame dostupný pod názvom Detective Hayseed ("Polda Pankrác" by asi neznel dostatočne medzinárodne). Jazykové verzie budú pokrývať angličtinu, nemčinu a, pochopiteľne, češtinu.

Mladšiemu čitateľovi asi treba vysvetliť, čo je na hre také úžasné, že stojí za zmienku. Polda je séria, ktorá je postavená hlavne na kreslenej grafike a kvalitnom profesionálnom dabingu známych českých hercov, ako napríklad Martin Dejdar či Jirka Mádl. Pankráca dabuje Luděk Sobota. On dáva hlavnému hrdinovi Pankrácovi ten správny šmrnc tak trochu natvrdlého, ale vždy úspešného vyšetrovateľa. Hra je plná humoru a netají sa tým, že príbeh je veľmi nadnesený a málo vážny.

Aby ste mali predstavu o čom hovoríme, toto je úryvok z dialógu z hry Polda 5:

Strážca: "Stát!"

Pankrác: "Česká republika, proč se ptáte?"

Uvidíme, ako si prekladatelia poradili s prekladom takýchto slovných hračiek, no rozhodne sme zvedaví na anglickú verziu, ktorá by hre mohla pomôcť získať financie na Poldu 7. Ten je už ohlásený, takže sa môžeme na pokračovanie tešiť a jeho vznik najlepšie podporíte, ak si zakúpite Poldu 6. To môžete urobiť napríklad aj na tomto odkaze.

Český trailer (ktorý je vlastne intro hry):

Anglický trailer si môžete pozrieť cez stránku Steam Greenlight.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk