Počasie zohrá v Battlefield 1 dôležitejšiu úlohu, než by ste si mohli myslieť

Počasie zohrá v Battlefield 1 dôležitejšiu úlohu, než by ste si mohli myslieť

Niet pochýb o tom, že titul Battlefield 1 má našliapnuté k tomu, aby sa stal hrou roka. V tom mu rozhodne pomôže aj to, akým spôsobom dokáže hru ovplyvniť počasie.

Časy, kedy bolo počasie v multiplayerových hrách dopredu nascriptované, sú už dávno preč a mnoho hier dnes využíva dynamické počasie, čo posúva herný zážitok na novú úroveň. Podobne tomu nebude inak ani v pripravovanom titule Battlefield 1. Ako však dokáže počasie ovplyvniť vývoj hry vášho hrania? 

Napríklad hustá hmla dokáže z hry takmer úplne odrezať všetkých sniperov, respektíve všetkých, ktorí musia bojovať na diaľku, no znížená viditeľnosť im to znemožní. Rázom sa mapa premení na oblasť, kde môžete bojovať iba zblízka, čo naruší vašu taktiku. Dážď môže taktiež značne ovplyvniť hru. Jednak rovnako ako hmla znižuje viditeľnosť, ale predovšetkým núti letcov letieť nižšie, čím ich vystavuje obrovskému riziku.

Zmeny počasia budú okrem vplyvu na hrateľnosť, viditeľné aj po vizuálnej stránke, v podobe toho, že kŕdeľ vtákov sa rozpŕchne, keď sa zodvihne vietor. Kvapky dažďa uvidíte aj na svojej zbroji a zbraniach. Bude záležať aj od lokality. Napríklad západný front bude mať hustejší lejak, než v ostatných oblastiach. Rovnako sa bude meniť hustota hmly podľa stúpania do kopca, pričom na vrchole nebude žiadna hmla, no budete ju môcť vidieť pod sebou, v nižšie položených miestach.

Tieto skvelé vychytávky si budete môcť vyskúšať už onedlho, konkrétne 31. augusta, v pripravovanom beta testovaní. Plná hra by mala prísť na trh 21. októbra, tohto roku.  

Zdroj: vg247.com, youtube.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk