PlayStation Now prichádza na PC spolu s bezdrôtovým USB adaptérom pre ovládač DualShock 4

PlayStation Now prichádza na PC spolu s bezdrôtovým USB adaptérom pre ovládač DualShock 4

 

Konečne si aj PC hráči budú môcť zahrať exkluzívne tituly doposiaľ dostupné iba na konzolách PlayStation.

Dnes PlayStation oznámila skvelú správu pre všetkých počítačových hráčov. Služba PlayStation Now (ktorá momentálne umožňuje streamovať hry z konzoly PS3 na PS4) čoskoro príde na Windows PC a umožní si tak zahrať exkluzívne hry doteraz určené iba pre konzoly PlayStation. Aplikácia bude najskôr spustená v Európe a krátko na to aj v Severnej Amerike. 

Takže konečne si aj PC hráči budú môcť zahrať také série ako Uncharted, God of War, Ratchet & Clank. Samozrejme ponuka obsahuje aj iné herné hity (The Last of Us, Journey); dokopy je v knižnici dostupných vyše 400 rôznych titulov.

Minimálne systémové požiadavky pre službu PS Now boli tiež zverejnené:

  • Windows 7 (SP1), 8.1 or 10
  • Procesor: 3.5 GHz Intel Core i3 alebo 3.8 GHz AMD A10
  • 300 MB miesta na disku; 2 GB RAM
  • Zvuková karta; USB port
  • Internetové pripojenie s minimálnou rýchlosťou 5Mbps

Sony taktiež ohlásilo príchod bezdrôtového USB adaptéra, ktorý umožní používať ovládač DualShock 4 na PC a Mac. Odporúčaná predajná cena je $24,99, čo je v prepočte približne 22€. Adaptér môžete používať nielen so službou PS Now, ale aj na PS4 Remote Play na PC a Mac.

Presný dátum vydania služby (a adaptéra) zatiaľ nebol ohlásený, PlayStation však sľubuje, že to bude čoskoro. Pre viac informácií o PlayStation Now, vrátane celej knižnice hier, navštívte oficiálnu stránku.

Zdroj: blog PlayStation

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk