Pamätnú Skyrim hudbu si bude možné vypočut na koncerte v Londýne

Pamätnú Skyrim hudbu si bude možné vypočut na koncerte v Londýne

Popri inom sme si legendárny Skyrim obľúbili aj kvôli epickej hudbe, ktorá celú hru sprevádzala. Nie je tak nečakané, že herná hudba sa bude ozývať aj v koncertnej sále v Londýne.

Bethesda Softworks oznámila, že koncert sa uskutoční 16. novembra v londýnskom Palladium a vstupenky budú na predaj od 4. októbra 10:00. Cena lístku sa bude pohybovať od 26,50£ do 76,50£.

Najväčšou zvláštnosťou okolo celého koncertu je reakcia skladateľa herného soundtracku na celú udalosť. Jeremy Soule sa po oznámení koncertu vyjadril, že o udalosti nič nevie a z koncertu je značne pohoršený. Dôvodom je fakt, že na koncerte sa nebudú hrať skladby podľa jeho originálnych zápisov. To, čo budú návštevníci počuť, budú skladby, ktoré boli prepísané podľa sluchu a tak bude existovať niekoľko odchýlok od toho, na čo sme v hrách zvyknutí. Bethesda vlastní všetky práva k hernej hudbe, takže si s ňou môže viacmenej robiť čo chce. Podľa slov originálneho autora to je ale voči fanúšikom nefér, že sa koncert prezentuje s jeho hudbou, no on sám do neho nebol nijako zapojený a návštevníci ani nebudú počuť 100% to, čo bolo nahrávané pre hru.

Zdroj: vg247.com

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk