Tretie pokračovanie Titanfallu je zatiaľ vo hviezdach

Tretie pokračovanie Titanfallu je zatiaľ vo hviezdach

 

Samotné štúdio Respawn Entertainment ešte nevie čo bude, napriek výbornému hodnoteniu, ktoré dvojka získala u kritikov.

Titanfall 2 je vynikajúca hra, ako potvrdila aj naša recenzia, avšak stále nie je jasné, či sa dočkáme aj Titanfall 3. Štúdio Respawn Entertainment by ,samozrejme, určite chcelo vytvoriť aj ďalšie pokračovanie, no ešte je predčasné o ňom hovoriť.

V rozhovore s portálom Glixel sa CEO štúdia Vince Zampella vyjadril, že to všetko závisí od toho, ako sa hre bude dariť, čo sa týka predaja.

„Ešte nevieme. Hra je veľmi úspešná, čo sa týka recenzií a hodnotení a za to sme veľmi vďační a šťastní. Čo sa týka predajov, je priskoro ešte hovoriť o úspechu. No chceli by sme vyrozprávať ešte viac príbehov týkajúcich sa nášho univerza. Môžeme predpokladať, že ho ešte viac preskúmame.“

Vince Zampella

Takže o tom, či bude pokračovanie stále rozhodujú predaje, ktoré nie sú až také dobré. Za slabší výkon v predajnosti však môže dátum, v ktorom bola hra vydaná – teda zároveň s klasikami FPS žánru Call of Duty a Battlefield. Ako niektorí hovoria, EA strelila sama seba do nohy tým, že vydala Titanfall 2 v tomto období ( i keď že vraj bol termín vydania fixne nastavený už dávno).

EA si však „stojí za sériou Titanfall“. Čo tým spoločnosť chcela povedať, nevie ani Zampella, ktorý na toto tvrdenie reagoval celkom vtipne (a zmätene): „Čo to vlastne dopekla znamená?“ Či to myslel ako humornú vsuvku v rozhovore alebo je šéf štúdia Respawn Entertainment nahnevaný na EA kvôli dátumu vydania je otázne. Rozhodne by som ho však neodsudzovala za to, ak by voči EA pociťoval negatívne emócie. Predsa len vydanie Titanfall 2 po tomto jesennom termíne by bolo výhodnejšie pre predajnosť hry.

Poslednou zaujímavosťou v rozhovore so Zampellom je otázka ohľadom jeho pocitov k vydaniu remastrovaného Call of Duty: Modern Warfare, keďže Zampella pracoval v Infinity Ward predtým ako ho Activision vyhodil.

„Call of Duty: Infinite Warfare pochádza z môjho starého štúdia, ktoré som vybudoval. A „prebaľujú“ moju starú hru, ktorú som vytvoril, so značkou na ktorej vzniku som sa podieľal. Je to tak trochu, ako by mi to všetko hádzali do tváre. Ale v pohode, môžem s tým žiť.“

Vince Zampella

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk