V Mass Effect: Andromeda pravdepodobne neuvidíme niekoľko známych mimozemských rás

V Mass Effect: Andromeda pravdepodobne neuvidíme niekoľko známych mimozemských rás

 

Avšak je šanca, že sa s nimi stretneme v ďalších pokračovaniach.

Mass Effect: Andromeda je viac menej reštartom série pre BioWare, preto sa rozhodli príbeh zasadiť až približne 600 rokov po udalostiach z trilógie a ešte k tomu do inej galaxie.
Jedným z dôvodov, prečo sme si mnohí Mass Effect obľúbili, je aj rozmanitosť rás galaxie Mliečna cesta, ktoré nám boli počas troch hier predstavené. Bohužiaľ, v Andromede sa s niektorými nestretneme.

Dôvod je jednoduchý. Do galaxie Andromeda nepocestujú všetky rasy, ktoré sme mohli vidieť v trilógií. Preskúmať nový svet sa totiž v hre vydajú 4 archy (lode), z ktorej každá patrí jednej zo 4 najrozšírenejších rás Mliečnej dráhy – ľudia, asari, salarianci a turiani. Okrem týchto sme však mohli v prezentačných materiálov aj zazrieť minimálne jedného krogana, ktorý sa taktiež ocitne v novej galaxií.

Takže v Mass Effect: Andromeda zrejme nečakajte batariáncov, quarianov, volusov, a ani príslušníkov rás vorcha, elcor, drell a hanar. I keď je možné, že pár osamelých jedincov uvidíme na hlavnej stanici Nexus (podobná základňa ako Citadel), ktorá sa do galaxie Andromeda vybrala ešte pred samotnými archami.

Avšak kreatívny riaditeľ Mac Walters (ako sa môžeme dozvedieť v článku portálu GameInformer) oznámil, že v budúcich dieloch Mass Effectu sa môžu opäť tieto rasy vrátiť na scénu. Istým spôsobom by to dávalo zmysel, keďže ultimátnym cieľom výpravy do galaxie Andromeda je nielen ju preskúmať, ale zriadiť spoľahlivé a rýchle spojenie s našou galaxiou. 

Čo sa týka posádky lode Tempest, ktorej budeme „veliť“, mala by byť zložená z predstaviteľov rozličných rás. Zatiaľ vieme o 2 ľuďoch – Liam a Cora, asari Peebee (ktorú sme mohli vidieť aj v traileri) a kroganovi, ktorého meno je pravdepodobne Drack. A pilotom Tempestu bude Salarian (meno zatiaľ neznáme).

Zdroj: eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk