Escape from Tarkov má svojho slovenského emisára. Do vývoja sa môžete zapojiť aj vy!

Escape from Tarkov má svojho slovenského emisára. Do vývoja sa môžete zapojiť aj vy!

 

Dnes je už celkom normálne, že vývojári zapájajú hráčov do samotného procesu vývoja hier, tak aby vo finále titul vyzeral a hral sa čo najlepšie. Bežnou praxou sú predbežné prístupy, alfa či beta testy. Tejto myšlienky sa držia aj vývojári zo štúdia Battlestate Games, ktorí stoja za očakávaným hard core MMO FPS/TPS titulom Escape from Tarkov. A práve ich prístup ku komunite hráčov, zaujímajúcich sa o ich hru, si priblížime.

A priblížime predovšetkým z niekoľkých dôvodov. Battlestate Games okrem interných alfa testov, do ktorých pripustili len predobjednávajúcich tú najdrahšiu verziu hry (a na vybraný čas), zvolili v rámci komunity aj takzvaných emisárov. Ich počet je limitovaný a v podstate každá krajina má svojho vybraného emisára. V hlavnej prvej vlne, som dostal túto príležitosť a zastupujem tak komunitu hráčov zo Slovenska a Čiech.

Mojou úlohou je počúvať komunitu, ich námety a pripomienky, a následne ich v určitých intervaloch posúvať ďalej vývojárom, ktorí zozbierané informácie podľa možností implementujú do vývoja.

Úlohou emisárov je okrem iného, aj možnosť zapojiť hráčov do prebiehajúcich testov. V priebehu niekoľkých dní budem mať možnosť vybrať spomedzi vás niekoľko záujemcov, ktorí sa budú môcť zúčastniť uzatvoreného beta testu. K dispozícii bude niekoľko kľúčov, ktoré bude možné rozdať. Všetko záleží na vašej snahe v rámci komunity, a pokiaľ sa budete snažiť, môže vás emisár odmeniť trvalým prístupom do hry už v rámci testov, takže dostanete hru v podstate zadarmo, keďže vám ostane aj vo finálnej verzii.

Aktuálne presadzujem hlavne možnosti prekladu do slovenského, prípadne českého jazyka, takže ak budem úspešný, možno sa dočkáme lokalizácie. Podobný triumf sa podaril nemeckému kolegovi, ktorý poukázal na záujem komunity o nemeckú lokalizáciu, keďže tá v pláne vôbec nebola.

Momentálne sa zúčastňujem interných testov hry a môžem s určitosťou povedať, že Escape from Tarkov si skutočne zakladá na realizme a svojim spracovaním sa radí k špičke, čo ukázali aj oficiálne videá. V okolitých obrázkoch môžete vidieť zábery z hry a s čistým svedomím môžem potvrdiť, že hra je skutočne na takejto technickej úrovni. Viac mi bohužiaľ nedovoľuje prezradiť NDA (Dohoda o mlčanlivosti).

Samozrejme o všetkých dôležitých krokoch vás budem informovať predovšetkým na našej stránke Gamesite.sk, keďže práve tu pôsobím a oficiálnej česko-slovenskej facebook stránke, ktorú odobrili samotní vývojári. Na oboch kanáloch si rád prečítam vaše návrhy a pokúsim sa zodpovedať na prípadné otázky. Celkom určite nezabudnite ani na oficiálnu stránku hry escapefromtarkov[bodka]com.

Zdroj: vlastný, escapefromtarkov.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk