Escape from Tarkov ukazuje novú frakciu a naznačuje príchod bety

Escape from Tarkov ukazuje novú frakciu a naznačuje príchod bety

 

Nie je to tak dávno, čo sme vám priniesli zaujímavé preview na alfa verziu hry Escape from Tarkov. Vývojári zo štúdia Battlestate Games na hre usilovne pracujú a poslednú dobu nás zahŕňajú množstvom nových informácií. Je dosť pravdepodobné, že sa už čoskoro dočkáme aj uzatvorenej beta verzie, a teda posunu hry do ďalšej fázy.

Momentálne v Battlestate Games dokončujú veľkú aktualizáciu, ktorá prinesie do hry novú hrateľnú frakciu – SCAVS. V prebiehajúcej alfa verzii je táto frakcia riadená umelou inteligenciou, v budúcnosti však bude plne hrateľná. Za určitých podmienok sa bude môcť hráč vžiť do kože akýchsi partizánov, označovaných ako SCAVS, a v spolupráci s ostatnými, bude môcť zásadne ovplyvňovať priebeh online raidu. Výhodou oproti bežným hráčom je, že SCAVS vstupujú do hry plne ozbrojený, pričom v prípade zlyhania neprichádzajú o žiadne vybavenie. Hráč tak môže viac riskovať a zásadne meniť priebeh hry.

Okrem hrateľnej frakcie SCAVS sú v príprave aj nové lokácie - Shoreline a Streets of Tarkov. Samozrejmosťou je optimalizácia, oprava bugov a predovšetkým zlepšenie sieťového kódu. Novinkou bude aj prvá várka skillov. Úpravy sa dočká aj systém zdravia, ktorý bude komplexnejší a pod vplyvom rôznych faktorov.

Je pravdepodobné, že tieto zásadné aktualizácie predznamenávajú príchod očakávanej beta verzie, na ktorú hráči už dlhšiu dobu čakajú. Všetko by sa malo vykryštalizovať v priebehu budúceho týždňa, o čom informovali vývojári aj na svojej FB stránke. Pokiaľ chcete byť informovaní o každej novinke z vývoja hry, sledujte česko-slovenskú komunitu.

Zdroj: vlatný, tarkov FB

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk