Windows 10 rozširuje svoju funkcionalitu zameranú na hráčov

Windows 10 rozširuje svoju funkcionalitu zameranú na hráčov

Microsoft naďalej nepoľavuje v snahách dokázať, že Windows platforma je tou najlepšou na hranie hier a prichádza s novým updatom pre operačný systém Windows 10. Creators Update by mal priniesť novú funkcionalitu, lepší herný zážitok a nastaviť smer, ktorým sa chce Microsoft v budúcnosti uberať.

Tento update, ktorý je už v tejto chvíli dostupný pre operačný systém Windows 10 prináša 4 veľké zmeny, ktoré by mali potešiť všetkých hráčov. O novinke porozprával aj sám zástupca Xbox Live, Larry “Major Nelson” Hryb v krátkom videu nižšie.

Spomenuté vychytávky sú hlavne nový Windows Game Bar, ktorý sa dá v hrách otvoriť stlačením tlačidiel Windows + G a ktorého implementáciu v plnej obrazovke po novom podporuje viac ako 80 najpopulárnejších titulov.

V ňom sa nachádza nová funkcia Windows Beam, možnosť streamovať svoju hru s menej ako 1 sekundovým oneskorením a poteší aj implementácia interakcie publika, ktoré môže spúšťať animácie, zvuky, alebo zadávať in-game príkazy.

Komu sa nechce nastavovať všetko priamo v hrách, určite uvíta novú sekciu Gaming priamo vo Windows nastaveniach.

Poslednou ohlásenou súčasťou updatu je Game Mode, ktorý ak bude naozej fungovať, by mal potešiť hlavne hráčov s menej výkonným hardvérom. Vďaka nemu by mal počítač pri rozdelovaní výpočetnej kapacity uprednostňovať hry a tie by mali bežať stabilnejšie, alebo rovno lepšie.

V blízkej dobe sa na Windows Creators Update určite pozrieme zblízka a zreferujeme, či sa jeho funkcie oplatia.

Zdroj: gamespot.com, youtube.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk