Zrušený titul Prey 2 od štúdia Human Head mal mať nečakaný a zaujímavý koniec príbehu

Zrušený titul Prey 2 od štúdia Human Head mal mať nečakaný a zaujímavý koniec príbehu

 

Je škoda, že sme sa pôvodného pokračovania série nakoniec nedočkali.

Nový Prey od štúdia Arkane Studios a vydavateľa Bethesda je skvelý, ako si môžete prečítať aj v našej recenzií. No nikdy asi neprestaneme uvažovať nad zrušeným pôvodným pokračovaním série ešte z dielne štúdia Human Head.

A zdá sa, že hra Prey 2 by naozaj stála za to, aspoň, čo sa týka príbehu. Portál Eurogamer totiž prišiel s videom, kde vysvetľuje základnú dejovú líniu tejto hry. Hlavná postava Prey 2 - U.S. Marshal Killian Samuels - žije na mimozemskej planéte Exodus, kde sa živí ako lovec odmien. Na planétu sa dostal po tom, ako jeho lietadlo narazilo do Sféry (v Prey 1) a v troskách ho našiel neznámy mimozemšťan.

To však nie je jediná spojitosť s prvým dielom. Na Exode sa totiž Samuels stretáva aj s protagonistom prvej hry - Domasi "Tommy" Tawodi - avšak iba v jeho spirituálnej podobe. Tommyho telo je niekde uväznené. Nakoniec by sme ho v hre oslobodili a spoločne porazili hlavných nepriateľov.

Najzaujímavejšou časťou príbehu je však Samuelsova reinkarnácia. Ku koncu hry by sme zistili, že vždy keď Killian zomrie, jeho vedomie sa prenesie do ďalšieho jeho klonu. On sa tak zobudí opäť vo svojom byte, ale nepamätá si nič o predošlej smrti a reinkarnácii. Táto jeho schopnosť je nejakým spôsobom previazaná s Tommym a Samuels za 10 rokov pobytu na Exode prešiel týmto procesom veľmi veľa krát.

Počas záverečného útoku na “tých zlých” by sme našli miestnosť plnú použitých a mŕtvych tiel Killiana Samuelsa. No ten najväčší zvrat v deji nastáva až po skončení boja.

Samuels sa dostane naspäť na Zem, založí si rodinu, žije si šťastným životom a potom pokojne umrie na starobu, obklopený svojimi milovanými. Zavrie oči a... znovu sa prebudí na Exode! V tele ďalšieho klonu, o niekoľko desiatok rokov mladší.

Veľmi zaujímavý a nečakaný koniec. Škoda len, že si hru nikdy nezahráme a že sme tento zvrat v deji nemohli zažiť na vlastnej koži.

Zdroj: PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk