Escape from Tarkov vstúpi do beta testu: Nové módy, lokácie a rozsiahle vylepšenia

Escape from Tarkov vstúpi do beta testu: Nové módy, lokácie a rozsiahle vylepšenia

 

Nádejnú hardcore FPS/TPS taktickú simuláciu s RPG prvkami, Escape from Tarkov, čakajú v najbližšej dobe veľké zmeny, okrem novej lokácie, vylepšení a noviniek, chystá štúdio Battlestate Games konečne uzatvorený beta test.

Práve beta test by mal byť v rámci vývoja hry veľkým míľnikom, keďže práve táto fáza vývoja má hráčom predstaviť rozšírené funkcie, známe z aktuálne prebiehajúcej alfa verzie, obohatené o nové prvky a módy. Začiatok bety je potvrdený na toto leto. S diskusie s vývojármi sa nám podarilo zistiť, že odklad nie je v pláne a sľúbené mechaniky a novinky budú pripravené.

Tešiť sa môžeme na novú lokáciu s názvom Shoreline, ktorá bude predstavovať akési pobrežie Tarkova. Svojou rozlohou bude prevyšovať ostatné miesta, avšak po spustení bety nebude Shorline dostupný v plnej svojej kráse, keďže je v pláne ďalšie rozširovanie. Budeme skúmať opustené obydlia, moderné budovy, polia, rozsiahlke morské pobrežie s typickými stavbami, ale aj čerpaciu a meteorologickú stanicu. K dispozícii bude aj rádiový vysielač a iné zaujímavé miesta. Hlavný prím bude hrať oddychové stredisko Azure Coast, ktoré sa skladá z niekoľkých budov a disponuje vlastnou vodnou elektrárňou.

 

Ďalšia zásadná novinka je prechod na aktuálnu verziu Unity Engine. Práve tento transfer pôvodného buildu hry spôsobuje najväčšie problémy, avšak má definitívne riešiť oneskorenie pri spawnovanie a predovšetkým odstrániť desync a lagovanie.

Pribudne mód ARENA, kde hlavnú náplň budú tvoriť bojové scenáre. Ako príklad uvádza šéf vývoja, Nikita Buyanov, scenár v ktorom budú figurovať dve IFV (BVP bojové vozidlo pechoty) a pechota. Týmto chcú dosiahnuť ďalšie spestrenie a možnosti v Escape from Tarkov a rozmanitosť taktických bojov.

Do hry sa dostanú úlohy, alebo ak chcete questy. Obchodníci vám môžu ponúknôť rôzne zadania, ktoré keď splníte, budete odmenený. Ciele sú rôzne, kde na jednej strane bude stačiť neutralizácia cieľa, tak v ostatných prípadoch môžu byť úlohy rozsiahlejšie. Takto dokážete zarobiť peniaze a následne zlepšiť svoje vybavenie.

 

Zaujímavosťou bude možnosť si pred každým vstupom do online raidu, poistiť svoje vybavenie. U miestnych partizánov si poistíte celú výbavu a pokiaľ budete v raide neúspešný môžete svoje poklady získať späť, no len v tom prípade, že sa partizánovi podarí v lokácii prežiť a vašu výbavu prinesie do najbližšieho východu.

Pokiaľ ide o vybavenie, tak veľkou novinkou bude maskovacie oblečenie Ghillie, teda hejkal, ktorý si obľúbia ostreľovači. Pribudnú nové zbrane a vybavenie. Rátajte napríklad s puškou Mosin a v rámci výbavy zaujme nová taktická vesta, pričom pri vestách sa počíta s možným upravovaním, kde bude možné meniť oceľové pláty alebo keramické doštičky.

Noviniek a zmien je podstatne viac. Dôležité zmeny nastanú v ekonomike hry, pribudne výmena vybavenia a vznikne akýsi čierny trh medzi hráčmi, takže sila obchodníkov bude narušená, no o to bude celý proces zaujímavejší.

To, ako to nakoniec celé dopadne, sa dozvieme už čoskoro. Battlestate Games by sa malo objaviť aj na akcii E3, takže je dosť možné, že práve počas nej sa dozvieme presný dátum spustenia uzatvoreného beta testu. V každom prípade je vidieť, že vývojári na hre neustále pracujú a prípadné obavy z projektov z tejto časti sveta nie sú opodstatnené.

Zdroj: vlastný

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk