Modovací nástroj OpenIV pre hry GTA je opäť online

Modovací nástroj OpenIV pre hry GTA je opäť online

 

Rockstar a Take-Two mali menší rozhovor a výsledkom je pozitívna správa pre všetkých moderov. Poďakujte Rockstaru.

Pred niekoľkými dňami moderskú komunitu zasiahla nečakaná negatívna správa. Take-Two, materská firma vývojárskeho štúdia Rockstar, totiž prikázala autorovi modovacieho nástroja OpenIV Yuriyovi “Good-NDS” Krivoruchkovi, aby ho stiahol z prevádzky.

To samozrejme nahnevalo celú GTA komunitu a odrazilo sa to aj na Steam hodnotení hry GTA V. No po niekoľkých dňoch je OpenIV späť online.

Take-Two nebude podnikať žiadne právne kroky proti single-player modom pre Grand Theft Auto V. Avšak multiplayer a online “vylepšenia” nebudú tolerované. Za túto dobrú správu môžeme vďačiť štúdiu Rockstar Games, ktoré prehovorilo do duše materskej spoločnosti.

Oficiálne vyjadrenie Rockstar Games:

“Rockstar Games verí v kreativitu fanúšikov v rámci medzí a chce, aby sa tvorcovia mohli ukázať svoju vášeň pre naše hry. Po diskusií s Take-Two sme sa dohodli, že sa nebudú podnikať žiadne právne kroky proti projektom tretích strán zahŕňajúcich Rockstar PC hry, ktoré sú single-playerové, nekomerčné a rešpektujú intelektuálne vlastníctvo tretích strán. To ale neplatí pre multiplayer a online služby, nástroje, súbory, knižnice alebo funkcie, ktoré môžu byť použité na ovplyvnenie multiplayeru alebo online služieb.”

Rockstar
Zdroj: PC Gamer

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk