Kickstarterová katastrofa Unsung Story bude vyvíjaná odlišným vývojárom úplne od podlahy

Kickstarterová katastrofa Unsung Story bude vyvíjaná odlišným vývojárom úplne od podlahy

 

Od tvorcov Barbie and Her Sisters.

Unsung Story: Tale of the Guardians je asi tým najlepším príkladom, kedy ani Kickstarter, vysoká vyzbieraná suma a zvučné meno nezaručia sľubovaný výsledok. Unsung Story by sa dal opísať ako herná tragédia, katastrofa Kickstartera, či snáď aj obrovské ľudské zlyhanie. Pritom to na začiatku vyzeralo tak nádejne.

Pod hrou mal byť podpísaný legendárny Jasumi Macuno známy predovšetkým vďaka Final Fantasy Tactics, Final Fantasy XII a Vagrant Story. Ten plánoval priniesť monumentálny herný svet, pohlcujúci príbeh a vycibrenú taktickú hrateľnosť vychádzajúcu z tých najlepších momentov Final Fantasy Tactics a Tactics Ogre. Taký bol rok 2014 plný nádejí.

Krátko na to sa ale začali diať podozrivé veci. Vývojári prestali komunikovať s backermi, ktorí predtým vyzbierali cca 660 000 dolárov, nevydávali sa žiadne updaty a hra sa zo sľubovaného príbehového zážitku začala meniť na multiplayerový PvP titul, o ktorom nebolo počas KS kampane ani chýru ani slychu.

Po tom, čo bol vývoj hry pred rokom zastavený z dôsledku nedostatku zdrojov, bol Unsung Story odsúdený na definitívny zánik. Dnes sa zdá, že Fénix ale vstáva z popola. Práva na hru boli predané štúdiu Little Orbit, ktoré cíti v koncepte veľký potenciál a chce hru dokončiť. Respektíve znova začať tak, aby bol naplnený sen Jasumi Macuna o veľkom SP zážitku, nakoľko z hry sa skutočne pomaly stával multiplayerový titul, na ktorého základoch nemôžu stavať.

Unsung Story sa bude teda vyvíjať od začiatku. Zatiaľ nie je známe, či sa do vývoja pridá aj samotný Jasumi, a či sa o hudbu postará ďalšia japonská legenda Hitoši Sakimoto, ktorý obohatil magickými skladbami vyššie spomenuté hry. Pôvodne mal soundtrack skomponovať on.

Little Orbit je pre našinca veľkou neznámou. Niet sa ale čomu čudovať, vzhľadom na fakt, že doteraz sa zameriavali len na jednoduché, lacne vyzerajúce a nie príliš dobré hodnotené jednohubky ako Barbie and Her Sisters, Barbie Dreamhouse Party alebo Barbie Jet, Set & Style.

Nejeden by mohol teraz povedať, že veľmi sa teda nezmenilo nič, len že sa Unsung Story dostalo z dažďa pod odkvap, no z vyjadrení nových majiteľov citíť zapálenosť a vášeň pre tento projekt. Veria si a záleží im na hre. To je základný kameň pre úspech. Teraz sa už len modliť, aby z toho nespravili Barbie's Unsung Story...

Zdroj: PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk