The Elder Scrolls V: Skyrim mod vám dá možnosť vyzvať akýkoľvek charakter na duel

The Elder Scrolls V: Skyrim mod vám dá možnosť vyzvať akýkoľvek charakter na duel

 

Chcete zaútočiť na akýkoľvek charakter z hry ? Zrejme áno. Spravte to ale trošku dôstojne.

Ak ste čo i len chvíľu hrali Skyrim, určite sa vám niekoľko krát stalo, že vás naštvalo NPC a vy ste mali chuť niečo rozbiť. Riešením bol väčšinou len útok, ktorý častokrát viedol aj k príchodu strážnikov a k následnému zajatiu. No častokrát sa hráčom nepáčilo, že mečom (alebo inou zbraňou) ste útočili na bezbranného obchodíka, ktorého ceny sa vám nepáčili, alebo len bežného týpka, ktorý sa na vás škaredo pozrel.

Dueling Mod zvaný Draw je dostupný do hry The Elder Scrolls V: Skyrim a aj do Skyrim: Special Edition. V podstate ide o mod, ktorý vám dovolí vyzvať akýkoľvek herný charakter na vyrovnaný súboj prostredníctvom nového magického výkriku. Jediné čo potrebujú NPC spĺňať je to, že musia mať negatívny vzťah k vám ako postave (napríklad nemôžete k duelu vyzvať vaších stúpencov). Ale je dosť možné, že kričanie nejakých magických slovíčok do tváre cudzinca zhorší jeho vzťah k vám natoľko, že sa dočkáte duelu.

Aký je hlavný rozdiel vyzvania niekoho na zápas a bezhlavého zaútočenia na nich? Duel je rešpektovaný druh boja, no náhodné bodanie nejakého týpka v strede Whiterunu je v rozpore z vašou česťou. Ďalšia z výhod je aj to, že nemusíte bojovať na smrť. Ak životy vášho partnera klesnú pod 20%, automaticky spadne a nebude sa hýbať. Vtedy ho môžete zabiť, no neplatí to pre všetkých charakterov. No je tu ešte šanca, že umriete vy alebo on čisto náhodne alebo omylom. Duel chvíľu po upadnutí nepriateľa skončí a vy by ste sa mali rozhodnúť či sa nad ním zľutujete, alebo jeho život ukončíte.

Tento mod vám dovolí aj rozhodnúť sa, či chcete bojovať holými rukami, alebo zbraňami. Občas sa však stane, že váš nepriateľ náhle vytiahne sekeru alebo meč a kamarátsky zápas sa zrazu zmení na boj o život. Draw je voľne dostupný k stiahnutiu na stránke Nexus Mods. Tak si ho rýchlo stiahnite a choďte sa pomstiť otravným NPCčkam.

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk