Najlepší DOTA 2 hráči nemali šancu proti umelej inteligencii

Najlepší DOTA 2 hráči nemali šancu proti umelej inteligencii

V súbojoch 1v1 tých najlepších hráčov rozhodujú aj tie najmenšie detaily v príprave na hru a predvídaní toho, čo urobí protihráč. AI s tým ale problém nemalo.

OpenAI je nezisková organizácia, ktorá sa zaoberá vývojom umelej inteligencie. Ich najnovší výtvor Dota 1v1 mal premiéru na The International, kde proti nemu hral Dendi, jeden z najlepšícch DOTA 2 hráčov. Umelá inteligencia ho ale prekonala na plnej čiare a z Bo3 zápasov vyhrala hneď prvé 2. Dendi sa vyjadril, že možno by mal proti AI šancu, keby proti nej hral hral dostatočne veľakrát. Bot si podal aj SumaiL(najlepší 1v1 hráč) a Arteezy(celkovo najlepší hráč).

OpenAI vyvinuli bota tak, aby sa naučil hrať hru sám od seba, v súbojoch proti sebe samému a nie imitáciou iných hráčovv, čoho výsledkom je, že nenapodobňuje žiadnych iných hráčov. Zaujímavým faktom je, že v 1v1 súbojoch nemá AI veľa APM(akcií za minútu), skôr naopak, ich počet sa zhoduje s APM u priemerných hráčoch.

V 1v1 zápasoch je veľmi dôležité plánovať, správne útočiť a zavádzať svojich protihráčov. Intuícia zohráva veľkú rolu a pokiaľ ste schopní úspešne predvídať, čo urobí nepriateľ, máte veľkú šancu na výhru. OpenAI plánujú po tomto úspechu naučiť bota hrať aj 5v5 hry, v ktorých bude hrať buď s ľuďmi alebo proti nim.

 

Zdroj: openAI

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk