Half-Life 2 sa k nám vracia v starom štýle

Half-Life 2 sa k nám vracia v starom štýle

 

Nakoľko čakanie na Half-Life 3 bude zrejme nekonečné, kreativita fanúšikov série nepozná hranice. Najnovšie pracuje skupinka 5 moderov na prerobení Half-Life 2.

Nejde ale o to, čo by urobila väčšina hráčov, teda o prerobenie hry do krajšieho zovňajšku. Práve naopak, Half-Life 2: Classic nám prinesie titul prerobený do enginu prvej Half-Life hry. Jeho výhodou oproti ostatným je napríklad fakt, že ak vlastníte iba prvý Half-Life, budete si môcť zahrať dvojku cez mod.

Zatiaľ je úspešne hotové prerobenie prvej kapitoly hry, no moderi sa vyjadrili, že na pokračovanie projektu potrebujú pomoc, hlavne v oblasti 3D modelerov a programátorov.

Prerobiť celú hru je veľký cieľ, no autori dúfajú, že aj keby sa im ho nepodarilo dokončiť, položia kvalitné základy projektu, ktorý by mohli v budúcnosti prebrať iní nadšenci. Vyjadrili sa tiež, že hoci zatiaľ vyzerá Half-Life 2: Classic trochu retro, ešte sa nerozhodli, ako presne upravia grafický štýl vo finálnej verzii a ako veľmi sa budú pridržiavať grafického zobrazenia z pôvodného Half-Life 2. Je možné, že v základnom mode ponúknu low-res modely s možnosťou stiahnuť si prepracované HD modely.

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk