Sú loot boxy hazardom vo svete videohier?

Sú loot boxy hazardom vo svete videohier?

 

Spísaná online petícia proti hazardovaniu vo videohrách to tak vidí.

Loot boxy sú v posledných týždňoch využívané často. Napríklad Shadow of War a Battlefront 2 kvôli tomu dostali horúcu sprchu. Vyvolalo to diskusiu, či sa dajú loot boxy považovať za formu hazardu. Petícia mala úspech (11 000 podpisov) a teraz vláda Spojeného kráľovstva musí na ňu reagovať. Petícia žiada aby boli upravené zákony o hazarde a aby zahŕňali aj hazard vo videohrách.

Petícia spísaná Connorom Deeleym konkrétne označuje loot boxy ako formu hazardu. Petícia znie nasledovne: Herné spoločnosti v posledných rokoch predstavili mechaniky, ktoré sa dajú označiť za formu hazardu. Sú zamerané na deti a zraniteľných dospelých. Momentálne nie sú zákonom chápané ako hazard, ale majú spoločné znaky a sú tak isto návykové ako hazard. Môžu viesť k strate reálnych peňazí alebo k ich zisku.

Hazard vo videohrách môžeme nájsť v loot boxoch, kde hráči používajú virtuálnu menu (zakúpenú reálnymi peniazmi), aby si zakúpili itemy, ktoré nezodpovedajú uvedenej sume, teda je to hazard. Momentálne iba Čína predstavila zákony, ktoré zväzujú herným spoločnostiam ruky.

Vláda Spojeného kráľovstva musí odpovedať na dve otázky. Prvá znie: Opýtať sa štátneho tajomníka pre digitálnu politiku, kultúru, média a šport, aké kroky plánuje spraviť, aby pomohla chrániť zraniteľných dospelých a deti pred ilegálnym hazardom vo videohrách, ktorý má aj formu loot boxov.

Druhá otázka znie: Opýtať sa štátneho tajomníka pre digitálnu politiku, kultúru, média a šport, aké posudzovanie vláda vykonala v spojitosti s efektivitou zákonov prijatých na ostrove Man (Isle of Man), ktoré bojujú proti ilegálnemu hazardu vo videohrách. Druhá časť otázky sa pýta, aké diskusie prebehli s kolegami v kabinete v rámci implementovania podobných zákonov aj v Spojenom kráľovstve.

Na to aby sa tento problém prediskutoval v parlamente petícia potrebuje mať 100 000 podpisov.

Zdroj: PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk