Nový update pre Windows 10 prináša mnoho noviniek
Update

Nový update pre Windows 10 prináša mnoho noviniek

Microsoft tento týždeň sprístupnil jesennú aktualizáciu Fall Creators Update pre Windows 10. Nový update prináša množstvo zaujímavých noviniek.

Aktualizácia s názvom Creators Update je prelomom, pretože v nej nájdete novinky ako zmiešanú realitu a 3D pre bežnú verejnosť, rýchlejšie streamovanie hier, premenu fotografií a videí na skutočné spomienky atď. Aktualizácia je dostupná pre širokú škálu PC a obsahuje aj zmenené podmienky pre headsety Windows Mixed Reality.

V aktualizácii nájdete napríklad aj funkciu Inking, ktorá sa dá využiť priamo v PDF dokumentoch. Obsahuje aj funkcie Kde je moje pero, Microsoft Edge pre plynulý zážitok s Windows, zvýšené prvky na ochranu zariadenia a súkromia.

Zaujímavosťou je inovácia zmiešanej reality pre všetkých. Microsoft chce zmeniť spôsob akým tvoríte, komunikujete a hráte. Doteraz si každé využitie zmiešanej reality vyžadovalo použitie headsetu a v prípade využitia virtuálnej reality ste si ste si museli inštalovať kamery. S dostupnosťou headsetov pre zmiešanú realitu vo Windows sa všetko mení. Acer, Dell, HP a Lenovo ponúkajú vôbec prvé headsety zmiešanej reality pre Windows.

Aktualizácia obsahuje aj prehliadač Mixed Reality Viewer, ktorý vám umožní s jednoduchým využitím kamery vidieť okolo seba 3D objekty na osobných počítačoch.

Ďalšou inováciou je tvorba v 3D. Táto aktualizácia vám umožní tvoriť v 3D a to v aplikácii 3D Skicár. Budete môcť vkladať 3D objekty do kancelárskeho balíka Office. Cez prehliadač Mixed Reality Viewer viete 3D výtvory preniesť do fyzického sveta.

Aktualizácia vám prinesie aj inovácie v oblasti gamingu. Gaming je na Windows 10 veľmi obľúbený a má 200 miliónov aktívnych používateľov mesačne. S nárastom záujmu o elektronické športy a streamovanie prichádza viacej ľudí, ktorí sledujú streamy. Microsoft prichádza so streamingovou službou Mixer, ktorá pomôže hráčom streamovať, sledovať a zapájať sa. Game mode dá prístup vývojárom k celému výkony počítača, ktorý môžu venovať hrám a tým vám zaručia ten najlepší herný zážitok.

Vďaka zmiešanej realite a konzole Xbox One X zažijete skutočné 4K hranie, ktoré sa dostane na trh 7. novembra.

Inováciu dostane aj aplikácia Fotografie, ktorá má 250 miliónov aktívnych používateľov. Aktualizácia pretvorila spomínanú aplikáciu a teraz si ľudia môžu konvertovať fotky do spomienok a príbehov s 3D efektami, digitálnym písmom, prechodmi a videom bez skúseností so strihaním videí.

Táto aktualizácia obsahuje aj nové bezpečnostné opatrenie o ktorom sa veľa nepíše. Jeho názov je TrustPlay. Ide o opatrenie, ktoré by malo pomôcť bojovať proti podvodom v PC hrách. Hry, ktoré budú mať túto funkciu budú spustené v režime „protected process“. Táto funkcia by mala bojovať proti podvodníkom, aby sa nedostali k herným kódom. Windows 10 má aj službu, ktorá bude monitorovať hráčske zhromaždenia. Je vyvinutá na to, aby monitorovala typ správania, ktorý je bežný v podvodných scenároch. Systém bude zbierať dáta a generovať varovania ak zistí prítomnosť podvodov v hre. Tieto dáta sú zdieľané s vývojármi po tom ako TrustPlay vyhodnotí či ide o hráča, ktorý podvádza.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk