• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • Zrušené predobjednávky a nahnevaní hráči. Electronic Arts sa zapísalo do histórie Redditu, všetko kvôli hrdinom v Battlefronte II
Zrušené predobjednávky a nahnevaní hráči. Electronic Arts sa zapísalo do histórie Redditu, všetko kvôli hrdinom v Battlefronte II

Zrušené predobjednávky a nahnevaní hráči. Electronic Arts sa zapísalo do histórie Redditu, všetko kvôli hrdinom v Battlefronte II

 

Nechceme špekulovať, ale vývojárovi Electronic Arts zjavne hrozí, že sa po štyroch rokoch opäť stane nositeľom titulu „Najhoršia spoločnosť v USA“.

Na videoherného giganta sa zniesla obrovská vlna kritiky kvôli systému, akým budú ikonické postavy zo ságy Hviezdnych vojen odomykateľné v FPS hre Battlefront II.

Komunita tvrdí, že pre odomknutie najslávnejších charakterov, akými sú Darth Vader či Luke Skywalker, bude musieť hráč odohrať až 40 hodín. Protagonisti a antagonisti zo Star Wars teda v Battlefronte II nebudú prístupní od začiatku hry, čo sa hráčom vonkoncom nepáči.

Niektorým dokonca až do takej miery, že sa údajne rozhodli zrušiť svoje predobjednávky.

PC Gamer vo svojom článku vychádza z analýzy používateľov, ktorí podľa dostupných údajov vypočítali, že na odomknutie hrdinu budú hráči potrebovať desiatky hodín „grindovania“ a šetrenia kreditov, teda hernej meny. Tie sú získavané najmä časom stráveným hraním, no je možné zarobiť si ich aj plnením rôznych výziev.

„Rozumiem, že v týchto hodnotách nie je započítané to, čo získate plnením výziev, no chcem zistiť, aké to bude po prvom týždni hrania, keď s končím s naháňaním ľahko získaných odmien,“ citoval portál PC Gamer jedného z autorov analýzy, ktorá berie do úvahy 60-tisícovú métu EA; taký počet kreditov potrebujete pre odomknutie najdrahších hrdinov (Luke a Vader).

Tí lacnejší, Leia a Chewie, sú dostupní už za 40 tisíc, pričom hrdinka single-player kampane, Iden Versio, je odomknuteľná po utratení 20 tisíc.

PR katastrofa, ktorá sa zapísala do histórie Redditu

Ako však viacerí nespokojní fanúšikovia poznamenali, najrýchlejší spôsob, ako získať potrebný počet kreditov, vedie nepriamo cez systém mikrotranzakcií v hre. Hráč síce nemôže použiť skutočné peniaze priamo na odomknutie hrdinu, no môže si nakúpiť debničky s hernými kartami, ktoré sa následne dajú „rozobrať“ na predmetné kredity.

Samozrejme, dotknutá EA na vlnu kritiku zareagovala hneď v dvoch príspevkoch, no veľmi nešťastne. Oficiálne stanovisko spoločnosti, ktorá v rokoch 2012 a 2013 získala neslávne známe „Zlaté ho*no“, anticenu udeľovanú stránkou Consumerist, je momentálne v hlasovaní najhorším komentárom na Reddite.

„Zámerom za odomykaním hrdinov je poskytnúť hráčom pocit pýchy a zadosťučinenia,“ odpísala firma nahnevanému hráčovi, ktorý na sociálnu sieť napísal: „Vážne? Zaplatil som 80 dolárov, aby som mal Vadera uzamknutého?“.

EA ďalej používateľov ubezpečilo, že pri kalkuláciách spoločnosť vychádzala z informácií získaných v otvorenom beta testovaní, a že systém odomykania bude naďalej denne monitorovať a upravovať, až pokiaľ nebude „dosiahnuteľný a zábavný“.

Battlefront II vychádza už za niekoľko dní, 17. novembra. Kým sa pustíte do hry, dajte nám v komentároch vedieť, čo si o súčasnom modeli odomykania hrdinov myslíte vy, prípadne, či vás to odradilo od samotnej kúpy hry.

Prečítajte si aj:

Zdroj: PCGamer, Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk