Darkest Dungeon: The Color of Madness prinesie do hry novú hrôzu

Darkest Dungeon: The Color of Madness prinesie do hry novú hrôzu

Nedávno pár šikovných hráčov našlo v herných súboroch odkazy na možné rozšírenie pre hru. Tieto objavy boli nakoniec oficiálne potvrdené a tak sa môžeme tešiť na nové rozšírenie už budúci rok.

The Color of Madness je chystané DLC pre Darkest Dungeon. Názov ako aj obsah je inšpirovaný poviedkou Color Out of Space od H. P. Lovecrafta. Inšpirácia jeho tvorbou v hre je jasná už na prvý pohľad a tak nie je prekvapivé, že autori v tomto ďalej pokračujú.

Rovnako ako v poviedke, aj v Darkest Dungeon bude obyvateľov Hamletu spôsobovať problémy mimozemský objekt, ktorý sa objaví na neďalekej Millerovej farme. Tí nešťastníci, ktorí videli dopad Kométy boli udalosťou navždy poznačení a oslepila ich hrôza, ktorá sa nedá popísať.

Hráči sa môžu tešiť na:

  • nový typ úloh: pri ceste na miesto, kde dopadla Kométa bude možné stratiť sa v čase a priestore. Tam na hráča bude čakať nekonečný zástup nepriateľov, na ktorého konci čaká iba smrť. Výsledkom úlohy bude počet zabitých nepriateľov, ktorý si budú môcť hráči porovnať s kamarátmi.
  • nová frakcia nepriateľov: z farmy sa od dopadu Kométy nikto nevrátil, no to neznamená, že je opustená. Z jej útrob sa ale stále ozývajú neopísateľné zvuky. Miller a ostatní farmári, teda aspoň to, čo z nich ostalo, sa ponevierajú po okolí a rozširujú vplyv mimozemského objektu.
  • nové trinkety: noví nepriatelia znamenajú nových hrdinov, ktorí chcú získať poklady. To využíva aj obchodník z vagónu Nomad Wagon, ktorý vymení úlomky kométy za trinkety s novými schopnosťami

 

Vývojári zo štúdia Red Hook sa tešia, že môžu potešiť veteránov aj nových hráčov s novými výzvami a priviesť im do života ďalšiu dávku zúfalstva a beznádeje. Vydanie DLC je plánované na budúcoročnú jar a začiatkom roka by sme mali mať viac informácií o obsahu DLC a jeho cene.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk