Escape from Tarkov napreduje: Ukázal novú lokáciu a prebojoval sa do topu na Twitchi

Escape from Tarkov napreduje: Ukázal novú lokáciu a prebojoval sa do topu na Twitchi

Vývoj sľubne vyzerajúceho projektu s názvom Escape from Tarkov z dielne Battlestate Games napreduje zo dňa na deň, takže plány autorov na otvorený beta test sa postupne napĺňajú. Momentálne nám vývojári ukázali novú lokáciu s názvom Interchange a priblížili niekoľko ďalších detailov.

V prvom rade treba spomenúť, že skončila novoročná akcia, ktorá v podstate trvala počas sviatkov a skončila 4. januára. Počas tejto akcie sa do hry dostali na sedem dní aj noví hráči, keďže bola hra k dispozícii za zvýhodnenú cenu a navyše pôvodní hráči mohli do testu pozvať ďalších kamarátov. Hlavnou úlohou akcie bolo získať dáta od hráčov a zaťažiť servery tak, aby bola hra pripravená na otvorený beta test čo najlepšie. 

Escape from Tarkov sa dokonca prebojoval do top sledovaných hier na Twitchi, takže záujem o tento "combat" simulátor postupne rastie. Momentálne prebiehajú prípravy na ďalšie hotfixy, ktoré majú hru pripraviť na dôležitú aktualizáciu. Tá bude následne znamenať otvorený beta test, takže brány Tarkova sa pár dní otvoria každému.

S príchodom tejto aktualizácie sa môžeme tešiť aj na novú lokáciu s názvom Interchange, ktorá nás postupne presunie z okrajových častí Tarkova do útrob mesta. Prím v tejto mape bude hrať obchodné centrum, pozostávajúce z mnohých pasáží, takže aj hráči obľubujúci zastavanejšie prostredie si prídu na svoje. 

Ešte počas sviatkov do pri pribudla ďalšia významná aktualizácia, keďže tá nám konečne priniesla kompletnú lokáciu Shoreline, prekopala systém spawnov a extrakcie na mape, dočkali sme sa dynamickejšieho inventára a došlo aj na komplexnejšie úpravy vrchnej časti vašej postavy. 

Teraz môžete upravovať aj vašu helmu, pokiaľ teda disponujete dostatočným množstvom peňazí a môžete si zadovážiť u obchodníkov Ops-Core helmu. V prípade úprav vašej postavy pôjdu autori ešte ďalej, pretože v blízkej dobe sa do hry dostane ďalší obchodník, ktorý bude ponúkať výhradne oblečenie pre vašu postavu. Vývojári nám už načrtli ako by to mohlo vyzerať, takže sme mohli vidieť Gorky na postave z frakcie Bear.

Spomínaný otvorený beta test by k nám mohol doraziť v najbližších týždňoch. Oznámenie kedy sa tak stane však očakávame ešte v priebehu tohto mesiaca. Po tomto teste by hra mala prejsť do záverečnej fázy vývoja, pričom sa počíta s vydaním v letných mesiacoch, aspoň tak to tlmočil šéf vývoja Nikita Buyanov na minuloročnom Gamescome. My skôr počítame s odkladom a predpokladáme vydanie začiatkom budúceho roka. Ak sa o hru zaujímate, tak vám určite odporúčame sledovať oficiálny česko-slovenský komunitný web - TARKOVCSR.COM.

Zdroj: vlastný, tarkovcsr.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk