HP uvedie nové Chromebooky pre školy

HP uvedie nové Chromebooky pre školy

Zo širokého portfólia produktov s operačným systémom Chrome predstaví HP Inc. model HP Chromebook 14 G5.

Jedná sa o Chromebook väčšieho formátu určený primárne pre školy. Pri jeho navrhovaní kládlo HP najväčší dôraz na flexibilitu. Väčšia, voliteľne aj dotyková, obrazovka so 14-palcovou uhlopriečkou a Full HD rozlíšením ponúkne vyučujúcim a študentom väčšiu plochu pre jednoduchšiu a prehľadnejšiu prácu. Konfigurácie tohto počítača skvelo zapadajú do potrieb škôl, či už sa dostane do rúk riaditeľa školy, alebo bude slúžiť v laboratóriách. Okrem toho je vyrobený tak, aby prešiel náročnými testami MIL-STD 810G, dodáva sa s klávesnicou odolnou proti poliatiu aj vylamovaniu kláves a podporuje nabíjanie cez USB-C port. Na Slovensku by mal byť dostupný od marca.

Ďalšími novými modelmi v tejto rade budú tiež HP Chromebook 11 G6 Education Edition, úplne nová šiesta generácia školského počítača a zároveň najtenší odolný Chromebook od HP, a desktopový variant HP Chromebox G2.

Chromebooky sa stávajú v školách viac obľúbenými, pretože predstavujú jednoduché, ľahko spravovateľné riešenie umožňujúce študentom aj ich učiteľom plynulý prechod k moderným technológiám. Nové modely od HP stavajú na posledných vylepšeniach platformy Google for Education a ich odolná konštrukcia bola vyladená tiež na základe spätnej väzby od partnerov a zákazníkov z radov samotných škôl a ich študentov.

Zdroj: HP Inc.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk