Puyo Puyo Tetris si zahráme na PC a poznáme aj dátum vydania

Puyo Puyo Tetris si zahráme na PC a poznáme aj dátum vydania

 

 Po niekoľkých rokoch od vydania sa dočkali aj PC hráči. 

Na vznik crossoverov v hernom priemysle sme si už celkom zvykli. Tentokrát sa na naše obrazovky o slovo hlási veľmi zaujímavo vyzerajúci puzzle titul Puyo Puyo Tetris. Už z názvu nám je jasné, o aký herný mix pôjde. Hra bola vydaná už v roku 2014 na rôzne konzoly, ale PC hráči akosi obišli naprázdno.   

Tetris patrí medzi hry, ktoré si zahrali snáď všetky generácie. Svetlo sveta uzrel v roku 1984 a stal legendou. Kto by predsa len náhodou nevedel o čom je reč, v základe ide o ukladanie kociek do riadkov. Akonáhle je riadok plný, bez medzier, kocky zmiznú a pokračuje sa až dovtedy kým kocky nedosiahnu horný okraj. Vyzerá to jednoducho, avšak kocky padajú v rôznych tvaroch a rýchlosť padania sa tiež časom mení. V konečnom dôsledku ide o dosiahnutie čo najvyššieho skóre. 

Druhý menovaný titul, Puyo Puyo je hernou značkou spoločnosti SEGA. Taktiež ide o puzzle záležitosť, ktorá má základ v Tetrise, ale nájde sa tu mnoho rozdielov. Za zmienku stojí už len fakt, že hra má japonský pôvod, čo je skutočne cítiť. Trochu zábavnej šialenosti okorenenej o špecifický vizuál dáva dohromady hru, ktorú len tak neprehliadnete.

 

V Puyo Puyo Tetris pôjde teda najmä o skladanie kociek a všetko to bude zabalené v slušivom grafickom kabáte. V hre nájdeme niekoľko herných režimov ako napríklad Arcade, Challenge prípadne Adventure. Posledný menovaný nám poslúži na odomykanie nových postáv a pozadí a budeme môcť navštíviť aj in-game obchod, kde nájdeme skiny a nové hlasy pre Puyos a Tetriminos. Hrať budeme ako proti počítaču tak aj proti iným hráčom. Svoje skúsenosti si budeme môcť vyskúšať vo štvorici s kamarátmi no bude dostupná aj online časť s názvom Puzzle League. Nespornou výhodou hry bude aj to, že na PC bude dostupné plne prispôsobiteľné ovládanie a zmena rozlíšenia obrazu.

Dátum vydania: 27. február 2018

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk