Význam mincí v Shadow of the Colossus odhalený

Význam mincí v Shadow of the Colossus odhalený

 

Od vydania remaku titulu Shadow of the Colossus, nachádzali neúnavní hľadači pokladov po celom svete nové zberateľské mince. Naviedli ich k tomu herné titulky.

Vo štvrtok v noci Brian, prominentný lovec trofejí činný pod menom PS4Trophies, našiel všetky ukryté mince za pomoci širšej komunity a taktiež za pomoci tipov od Nomad Colossus-a, youtubera známeho práve vďaka videám z hry Shadow of the Colossus. Zberateľské mince boli poukrývané väčšinou v temných ruinách alebo v priestoroch, kde hráči bojovali s kolosmi. Ich zmysel však bol stále záhadou. Jedinou zmienkou o minciach boli titulky k hre, v ktorých stálo "Nomad Colossus a 79 krokov k osvieteniu" presvedčilo hráčov o existencii práve 79 kusov mincí.

Každá minca pridávala magický jas k uzamknutým dverám, ktoré hráči našli blízko miesta pomenovaného Shrine of Worship, hlavného hub-u v hre. Okolo dverí sa viedlo množstvo špekulácií v pôvodnej hre, no nikdy ich nešlo reálne odomknúť. Po nájdení všetkých mincí, PS4Trophies nasledoval nápovedu od Nomad Colossus-a, ktorý poznamenal, že 79 je v hexadecimálnej sústave 4F, čo ho viedlo k súradniciam pre Shrine of Worship. PS4Trophies hľadal všade, no nič neodomkol, tak mu Nomad tweetol, aby šiel k dverám. Dvere sa po zozbieraní všetkých mincí odomkli a keď hráč vstúpil dnu, odhalila sa mu skrytá komnata priamo pod Shrine of Worship.

 

Tajomná komnata, ktorá sa otvorí po zozbieraní mincí (Zdroj: PS4Trophies)

Komnata ukrýva obrovský kamenný trón s mečom vnútri. Meč nesie meno Sword of Dormin (Dorminov meč) a dodáva obrovský buff pre útok, no zároveň znižuje regeneráciu života. Dormin je bohom tieňov, s ktorým hlavná postava musí vyjednávať počas svojej záchrany Mono. Ostatné meče v hre odrážajú svetlo do silných lúčov, no Dorminov meč je pokrytý tienistým oparom a keď ho hráči zdvihnú do svetla, vystrelí z neho lúč plný temnoty.

 

Kamenný trón s mečom (Zdroj: PS4Trophies)

 

Dorminov meč a jeho efekt (Zdroj: PS4Trophies)

Komunita sa rozchádza v názoroch na meč, pretože zozbierať 79 mincí zaberie predsalen dosť času. Jeden hráč sa cez sociálne siete spýtal priamo youtubera Nomad Colossus-a, či si nemyslí, že je príliš skľučujúce, že po hodinách strávených hľadaním mincí dostanú hráči iba jeden meč, ktorý nerobí skoro nič výnimočné.

Na Reddite sa ďalší hráč vyjadril, že je to dosť zdrcujúce. "Kým sa dostanete k meču, pravdepodobne vybijete zatiaľ všetko ostatné v hre. Proste... už pre ten meč nejak nemáte využitie."

No PS4Trophies mal na všetko iný, oveľa pozitívnejší názor. "Pre mňa osobne, najväčšou odmenou boli všetky tie skúsenosti počas procesu hľadania," povedal pre Kotaku. "Chcem sa za objav poďakovať aj všetkým z komunity. Fyzická odmena v hre nebola to, čo niektorí dúfali. Chceli nového kolosa alebo nejaký alternatívny koniec. Dostali však len celkom dobrý meč v novej tajnej miestnosti. Či mi to stálo za cca 80+ hodín, ktoré som strávil hľadaním? Určite áno. Už sa dokonca hovorí o nových tajomstvách."

Zdroj: Kotaku, PS4Trophies

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk