Predstavte si väčšiu videohru než je Metro 2033 a Last Light

Predstavte si väčšiu videohru než je Metro 2033 a Last Light

Popravde, ani si to nemusíte predstavovať, pretože Metro Exodus bude väčšou hrou než spomenuté herné tituly. 4A Games informujú hráčov ako ich svet Metra ovplyvnil Stalker.

4A Games už spomenuli, že Metro Exodus bude mať viac otvorený svet ako predchádzajúce časti v Metro sérii. Nebude to však väčší svet, aký mali hráči možnosť zažiť v Stalkerovi. Andiry Prokhorov a Jon Bloch sa vyjadrili na túto tému v rozhovore pre Game Informer.

Hráči môžu očakávať, že Exodus bude mať oveľa väčší svet ako v predchádzajúcich častiach. Prokhorov sa vyjadri, že v Last Light bol najväčší level 200 x 100 metrov. V Exodus bude priemerná veľkosť jedného miesta 2 km². Každé miesto bude celé otvorené, takže ho môžete hocikedy preskúmať úplne celé. Menšou nevýhodou je že medzi jednotlivými miestami nebude možné cestovať.

Každé jedno miesto ktoré navštívite bude obsahovať hodiny hrania, či už v podzemí alebo na povrchu. Exodus bude najväčšou hrou do akej sa vývojári 4A Games kedy pustili. V podstate hráči budú môcť v tomto otvorenom svete robiť čo len chcú. Samozrejmosťou je aj príbeh. Ak budete sledovať len príbeh, prídete o iný obsah, ktorý ponúka dané miesto. To znamená, že prídete o zbrane, vylepšenia a malé príbehy, ktoré vám povedia viac o svete a jeho histórii.

Prokhorov sa vyjadril, že je veľmi ťažké trafiť vytúžený stred vyváženosti medzi otvoreným svetom a lineárnym príbehovým svetom. Vývojári totiž nechcú, aby videohra Metro Exodus stratila svoju atmosféru. Myslí si, že v tomto ohľade uspeli a vytvorili vyváženú hru. Zmiešanie Stalker a Metro? Hráči sa majú na čo tešiť! 

Zdroj: PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk