Dragon Quest XI odhaľuje dátum vydania a veľké prekvapenie pre PC hráčov

Dragon Quest XI odhaľuje dátum vydania a veľké prekvapenie pre PC hráčov

 

Na tieto správy čakali fanúšici RPG celé roky.

Square Enix ohlasuje, že Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age vyjde u nás 4. septembra 2018 na PlayStation 4 a prekvapivo i PC, ktoré sa v súvislosti s touto hrou doteraz nespomínalo. Možno ste sa teraz troška zarazili, prečo neuvádzame 3DS verziu, no tu vás musíme zarmútiť, nakoľko Square zrušilo vydanie hry na tejto platforme na západe. Spoločnosť to vysvetľuje marketingovou stratégiou, nakoľko pre nich je omnoho viac výhodnejšie tlačiť u nás PC a PS4 verziu. Fanúšici Nintenda ale nemusia zúfať, Square totiž potvrdzuje port hry na Nintendo Switch. Ten vyjde zatiaľ nevedno kedy, no tento rok ju ale na tejto hybridnej konzole čakať nemáme.

Jedenásty diel slávnej série Dragon Quest, ktorý obdržal po vydaní mnoho cien a v prestížnom japonskom hernom magazíne Famitsu dostal plné hodnotenie 40/40, prinesie vyše 100 hodinovú tradičnú JRPG hrateľnosť, prepracované ťahové súboje, mnoho minihier, pútavý príbeh o hrdinovi, ktorému ide po krku celý svet, prekrásnu orchestrálnu hudbu a nádherný vizuál dosiahnutý vďaka Unreal Engine 4.

Vzhľadom na to, že Square túto hru prekvapivo vydáva aj na PC, sa sami seba pýtame, či skôr alebo neskôr nebude na PC ohlásená aj ďalšia očakávaná pecka, a tou je Kingdom Hearts 3.

Zdroj: IGN, Gematsu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk