Shenmue 1 a 2 vyjdú v nových verziách na PC, PlayStation 4 a Xbox One

Shenmue 1 a 2 vyjdú v nových verziách na PC, PlayStation 4 a Xbox One

 

To, o čom sa už dlhšie šuškalo, je konečne oficiálne.

Klenoty akčných adventúry Shenmue a Shenmue 2, ktoré vyšli v roku 1999 na Sega Dreamcast, respektíve v roku 2001 na Sega Dreamcast a Xbox, vyjdú znova na súčasné platformy PC, PS4 a XONE. Ide o jedno zo včera teasovaných prekvapení, ktoré avizovala SEGA na svojom Twitter účte.

Nečakajte žiadny komplexný remaster, ide totiž len o znovuvydanie týchto dvoch klasík na moderné systémy vo vyššom rozlíšení a s prepracovaným ovládaním prispôsobené moderným štandardom. Nebude chýbať prepracované užívateľské rozhranie a možnosť hrať v pôvodnom japonskom znení.

Každopádne sme radi aj za tento počin, nakoľko aspoň budú môcť tieto nezabudnuteľné hry, ktoré spájajú akčnú adventúru, bojovku, akčné RPG, simuláciu života a minihry, zažiť aj všetci tí neskôr narodení. Ako Dreamcast, tak aj Xbox sú dnes už raritou a ani jeden z emulátorov nedokáže dokonca ani dnes plnohodnotne emulovať tieto hry. Zároveň nás kolekcia Shenmue I & II naplánovaná na tento rok dokonale pripraví na Shenmue III, ktoré by malo taktiež vyjsť v roku 2018.

Otvorený svet, kopec minihier, realistické a detailné spracovanie sveta, manažment času a sociálne väzby. Shenmue predbehlo svoju dobu aj vďaka vynájdeniu QTE.

Zdroj: Gematsu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk