Knights of Light nám prinesie RPG dobrodružstvo z prostredia Novoperzsej ríše

Knights of Light nám prinesie RPG dobrodružstvo z prostredia Novoperzsej ríše

 

Egyptská herná komunita nás prekvapila nečakaným kúskom. Chystajú totiž rozsiahle RPG na vzor Zaklínača, ktoré bude zasadené do 7. storočia.

Štúdio Rumbling Games predstavilo prvé zábery z pripravovanej hry Knights of Light. Hra sa bude odohrávať na území bývalej Perzskej ríše, čiže Iránu a Iraku, a dej sa sústredí na dobýjanie krajiny v roku 636. V tom čase sa medzi sebou stretli hlavne dve veľké armády. Na jednej strane boli zjednotené arabské kmene moslimov a na druhej Novoperzská ríša, známa aj ako Sasánovská. Stretnutie týchto dvoch síl vyústilo do perzsko-arabských vojen, v dôsledku ktorých arabi zvíťazili a Ríša Sasánovcov padla. Z podhľadu histórie je to určite zaujímavé obdobie a veľa hier s touto tématikou nemáme, ak vôbec nejaké existujú.

Cieľom vývojárov je vytvoriť v hernom svete celé územie Novoperzskej ríše a za vzor si berú najnovšieho herného Zaklínača, ktorý dokázal spojiť problémy reálneho sveta s mytológiou. 60 hodinová kampaň by mala po vydaní byť hrateľná na PC, PS4 a Xbox One no dátum vydania zatiaľ nebol ohlásený.

Na ukážkach nižšie ale môžeme vidieť, ako hra vyzerá v pre-alpha stave a nie je to také zlé, ako by človek od zatiaľ neznámej a nerozvinutej scény egyptských vývojárov čakal.

Zdroj: vg247.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk