Pracuje sa na hororovej hre Chernobylite

Pracuje sa na hororovej hre Chernobylite

 

Ako už z názvu vyplýva, pôjde o hru zasadenú do prostredia radioaktívne zamoreného Černobyľu.

Celý projekt má na starosti The Farm 51, ktorý má na svedomí napríklad titul Get Even. Tím bol dokonca na mieste činu, aby načerpal nejaké inšpirácie. Podľa ich slov by v hre malo ísť o posadnutosť, lásku, konšpiráciu, horor a v neposlednom rade aj boj o prežitie (survival). 
Chalani tam strávili dosť času na to, aby spravili exkluzívny survival horor zameraný na Černobyľskú katastrofu.

Chceme vám priniesť hlboký, emociálny, podmanivý survival hororový zážitok, k tomu chceme priniesť krásne prepracované vizuálne prostredie Černobyľu dosiahnuté dôkladným 3D skenovaním bohatého herného prostredia v Unreal engine 4. Každé miesto z hry má svoj náprotivok v Černobyle.

The Farm 51

Na ich Facebookovom profile  si môžete pozrieť aj niektoré fotky, ktoré tam chalani zo štúdia spravili.

Ešte nie je známe, v akom čase sa bude hra odohrávať, ani nie je známy dátum vydania, či na akej platforme si titul zahráme. Je však takmer určité, že tam bude aj opustené mesto Pripiať.

Černobyľská katastrofa sa stala 26. apríla 1986, vo štvrtok tomu bolo presne 32 rokov. Po výbuchu reaktora hospitalizovali 203 ľudí, 31 zomrelo (28 z toho na silné ožiarenie). Mnohí z nich boli požiarnici a záchranári snažiaci sa dostať haváriu pod kontrolu, ktorí neboli plne informovaní, aké nebezpečné je radiačné ožiarenie (z dymu). 135 000 ľudí bolo z oblasti evakuovaných, vrátane 50 000 ľudí z blízkeho mesta Pripjať. Ministerstvo zdravotníctva predpokladá počas nasledujúcich 70 rokov 2% zvýšenie úrovne rakoviny u väčšiny obyvateľstva, ktoré bolo zasiahnuté 5 – 12 (informačné zdroje sa rozchádzajú) EBq rádioaktívnou kontamináciou uvoľnenou z reaktora. Ďalších 10 jednotlivcov zomrelo v dôsledku havárie na rakovinu.

Zdroj: pcgamer wiki

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk