Aprílový GWENT Challenger turnaj má svojho víťaza

Aprílový GWENT Challenger turnaj má svojho víťaza

 

Oficiálna séria turnajov GWENT má za sebou aprílový Challenger a víťaz si odniesol domov ceny v hodnote 61 000$.

Dokopy proti sebe bojovalo v poľskom mestečku Wieliczka 8 najlepších hráčov Gwent. Turnaj sa odohrával v soľných baniach, čo značne dodalo na fantasy atmosfére, na ktorej si zaklínačská kartová hra dá záležať. Popri hraní divákov a súťažiacich zabavil CD Projekt Red originálnym programom. Išlo o hrané šou, ktorých súčasťou boli aj talentovaný cosplayeri a na pódiu porozprávali príbeh o tom, ako vznikol zlatý prsteň, ktorý bol jednou z hlavných cien turnaja. Nahrávky predstavenia by mali byť podľa oficiálneho oznamu dostupné na CD Projekt RED Twitch kanáli, v momente písania článku mi ale kanál nefunguje.

Pozadie oficiálnej GWENT ligy je mierne zložité a o podrobnostiach sa dočítate na oficiálnom webe. V skratke ide ale o to, že majstrovstvá GWENT, označované ako GWENT Masters, sa hrajú na troch úrovniach. Každé 2 mesiace sa hrá turnaj GWENT Open. Toho sa môžu zúčastniť 8 hráči s najviac Crown Points. Tieto body dostávajú hráči za umiestnenie sa v hernom rebríčku a účasť na oficiálnych turnajoch. Dokopy sa hrá 8 turnajov GWENT Open a v každom z nich sa hrá o ceny v celkovej hodnote 25 000$ a prví dvaja víťazi majú garantované miesto v GWENT Challanger.

GWENT Challenger sa bude hrať dokopy štyrikrát, vždy po dvoch odohratých GWENT Open. Medzi súťažiacimi bude víťaz predchádzajúceho Challenger turnaja, 2 Wild Card hráči, ktorých pozve CD Projekt Red, maximálne 4 finalisti GWENT Open a max 3 hráči s najviac nazbieranými bodmi Crown Points za predchádzajúce 2 herné sezóny.

Vo veľkom finále GWENT World Masters bude znova hrať 8 hráčov. Až 5 z nich budú víťazi predchádzajúcich Challenger turnajov a zvyšok bude doplnený z hráčov s najviac Crown Points za všetky sezóny, ktoré boli v hre pred týmto turnajom.

Je toho dosť, ale stojí to za to. Šikovní hráči budú hrať vo finále o ceny v hodnote 250 000$.

Na začiatku spomínaný aprílový GWENT Challenger vyhral Damian „Tailbot“ Kaźmierczak z Poľska s cenami v hodnote 61 000$, medzi ktorými je aj zlatý prsteň. Druhý finalista je Frederick „Freddybabes“ Bird z Veľkej Británie, ktorý si domov odniesol ceny v celkovej hodnote 16 000$.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk