Fortnite dostáva novú aktualizáciu v4.0

Fortnite dostáva novú aktualizáciu v4.0

 

Ďalšia zbraň sa odkladá, boli pridané kamene s antigravitačnými schopnosťami a ďalšie novinky.

Dnes prichádza nová, v poradí 4 sezóna do Fortnite. Tá so sebou prináša aj novú aktualizáciu. V tomto článku bude zhrnuté všetko nové okrem Battle Passu, tomu sa budem venovať v separátnom článku.

Zatiaľ čo všetci pozerajú na zmeny na mape, nikto si nevšimol a myslím si, že väčšina ľudí si túto zmenu ani nevšimne, ktorou je zbraň, ktorá bola odložená. Tou je kuša (Crossbow), ktorú je možné, že už v budúcnosti neuvidíme.

Čo sa týka zmien na mape, tak pri Dusty Depot spadla kométa, ktorá vytvorila veľký kráter. V tom sa nachádza sci-fi stredisko. Kvôli veľkosti tohoto kráteru zároveň z mapy zmizlo miesto, ktoré bolo v komunite známe pod menom "Factory 1.0". Nachádzalo sa blízko Dusty Depot, z ktorého ostala len polovica a momentálne má názov Dusty Divot (divot je v preklade do slovenčiny diera, ktorá ostane po loptičke potom, čo ju odpálite golfovou palicou z trávy). Okrem toho sú po celej mape roztrúsené menšie krátery, napríklad aj v Tilted Towers. V týchto kráteroch sa nachádzajú tzv. "Hop Rocks", alebo "skákajúce kamene", ktoré vám umožnia na pár sekúnd podliehať gravitácii, a tak vyskočiť do oveľa väčšej výšky ako normálne. Zároveň pri wailing woods pribudlo nové miesto s. názvom "Risky Reels". Je to v podstate autokino, ktoré bolo zničené meteoritmi a vidieť ho môžeme aj vo videu, ktoré uvádza 4. sezónu.

K ostatným zmenám sa radí napríklad priorita headshotu. Tá udelí nepriateľovi headshot, ak mu strelíte do ruky, s tým, že ak by tam ruku nemal, tak by ste mu udelili práve headshot. Ruku mu tak v podstate prestrelíte. Ďalšou zmenou je, že na štartovacom ostrove odteraz môžete všetko zničiť, teda okrem Battle Busu. V hre zároveň môžete použiť hociktorý emote, ktorý máte a nemusíte si tak vyberať iba obmedzený počet. Ak to však nie je vaša šálka kávy a vám sa obmedzený počet hodí, môžete si dať jedno tlačidlo pre každý emote zvlášť (neviem ako to bude fungovať na konzolách). Medzi poslednými väčšími zmenami je podpora monitorov s rozlíšením v pomerne 4:3. Ostatné zmeny si môžete prečítať tu a nakoniec upozorním ešte na to, že odteraz už môžete používať emote aj počas toho ako idete na rakete, alebo ak ste v búrke, tak sa stromy budú správať tak akoby v búrke boli.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk