Fanúšikovia sa púšťajú do tvorby Half-Life 2: Episode 3

Fanúšikovia sa púšťajú do tvorby Half-Life 2: Episode 3

Posledná hra z univerza Half-Life je stará 11 rokov a a nič nenasvedčuje tomu, že by pre nás v dielňach Valve chystali pokračovanie. Hráči sa preto rozhodli zobrať vývoj sľúbenej poslednej epizódy do vlastných rúk.

Určite si mnohí matne spomínate na udalosti z augusta minulého roka, kedy bývalý autor z vydavateľstva Valve , Marc Laidlaw, uverejnil svoje stručné poznámky k scenáru dlho očakávanej, no neuskutočnenej tretej epizódy k pokračovaniu hry Half-Life. Našťastie sa našli aj skalní fanúšikovia série, ktorým nestačilo len čítať a domnievať sa, ako by mohol vyzerať finálny akt legendárnej FPS videohry. 

Uverejnenie týchto poznámok sa stalo impulzom k vytvoreniu medzinárodnej skupiny moderov s názvom Project Borealis, ktorá sa snaží v Unreal Engine vytvoriť vlastnú verziu hry Half-Life 2: Episode 3.

Ako to už pri podobných pokusoch býva, netreba sa tešiť predčasne. Musíme ale uznať, že prvé ukážky hrateľnosti a fyziky vyzerajú veľmi dobre. Ak Vás projekt zaujal, môžete ho sledovať na jeho oficiálnej stránke alebo na Reddite.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk