Fanúšikovia sa púšťajú do tvorby Half-Life 2: Episode 3

Fanúšikovia sa púšťajú do tvorby Half-Life 2: Episode 3

 

Posledná hra z univerza Half-Life je stará 11 rokov a a nič nenasvedčuje tomu, že by pre nás v dielňach Valve chystali pokračovanie. Hráči sa preto rozhodli zobrať vývoj sľúbenej poslednej epizódy do vlastných rúk.

Určite si mnohí matne spomínate na udalosti z augusta minulého roka, kedy bývalý autor z vydavateľstva Valve , Marc Laidlaw, uverejnil svoje stručné poznámky k scenáru dlho očakávanej, no neuskutočnenej tretej epizódy k pokračovaniu hry Half-Life. Našťastie sa našli aj skalní fanúšikovia série, ktorým nestačilo len čítať a domnievať sa, ako by mohol vyzerať finálny akt legendárnej FPS videohry. 

Uverejnenie týchto poznámok sa stalo impulzom k vytvoreniu medzinárodnej skupiny moderov s názvom Project Borealis, ktorá sa snaží v Unreal Engine vytvoriť vlastnú verziu hry Half-Life 2: Episode 3.

Ako to už pri podobných pokusoch býva, netreba sa tešiť predčasne. Musíme ale uznať, že prvé ukážky hrateľnosti a fyziky vyzerajú veľmi dobre. Ak Vás projekt zaujal, môžete ho sledovať na jeho oficiálnej stránke alebo na Reddite.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk