Hádanka Battlefield V rozlúštená, odhalenie hry má byť 23. mája

Hádanka Battlefield V rozlúštená, odhalenie hry má byť 23. mája

 

Zaujímavý Easter Egg a šifrovaná správa na Twitteri jasne ukazujú tým istým smerom.

V štúdiu EA to v poslednom čase srší kreativitou. Nie je žiadnym tajomstvom, že v tomto roku sa dočkáme ďalšieho titulu ikonickej série FPS hier Battlefield. Doterajšie klebety naznačovali, že tematika najnovšieho dielu bude zasadená do obdobia 2. svetovej vojny, pričom písmeno V by okrem korešpondujúcej rímskej číslice mohlo značiť anglické slovo „Victory“, teda víťazstvo. Minulotýždňové šteklivé znamenia od tvorcov však napovedajú, že tieto domnienky sa môžu čoskoro zmeniť na realitu.

  

Pokiaľ patríte k prívržencom titulu Battlefield, dátum 23. máj by ste si v kalendári rozhodne mali vyznačiť hrubými červenými písmenami. Usilovným fanúšikom sa totiž podarilo rozlúsknuť tajomstvo zakódovaného easter eggu, ktorý po svojom vylúštení hráčov odmení špeciálnou identifikačnou známkou (tzv. dog tag), obsahujúcou nápis „ODHALENÉ TAJOMSTVÁ“ v Morseovej abecede. Tá skutočná záhada sa však ukrýva v miestnosti, z ktorej hráči musia psiu známku získať.

Po obzvlášť komplikovanom procese rozuzlenia zamotaného easter eggu sa vám v slúchadlách nečakane spustí hudba, kým v easter egg miestnosti tajuplne začne kvapkať voda. Neúnavní hráči s nastraženými ušami však vylúštili aj túto hádanku. Kvapkajúci zvuk bol až podozrivo rytmický a po jeho analýze sa zistilo, že v sebe skrýva šifru z Morseovej abecedy. Tá sa po dôkladnom výklade dá preložiť ako webstránka www.ea.com/neverbethesame.

Po kliknutí na túto stránku sa vám zobrazí dátum 23. máj 2018 a jednoduchý nápis #Battlefield. Štipka bádania v javascripte stránky zároveň odhalila mechanizmus odčítavania s termínom ukončenia nastavenom na 28. mája. Napriek záhadným okolnostiam obklopujúcim s napätím očakávaný titul Battlefield V možno s istotou potvrdiť, že v najbližších dvoch týždňoch nás čaká niečo veľkolepé. Môže 23. máj predstavovať deň, keď konečne uvidíme oficiálny teaser pripravovanej hry? V tom prípade by sme o 5 dní neskôr mohli byť svedkami prvého kompletného traileru pre Battlefield V...

Aby toho nebolo málo, vývojári z DICE sa rozhodli priliať olej do ohňa na oficiálnom Twitteri hry Battlefield, keď opäť siahli po mystickom vplyve morzeovky publikovaním ďalšieho kódu, ktorý sa dá preložiť ako „Dobrá práca, ale toto je len začiatok. Battlefield už nikdy nebude tým, čo býval.“ Všeobecne možno predpokladať, že developeri v priebehu nasledujúcich dní ešte pošteklia hráčsku fantáziu ďalšími fascinujúcimi záhadami.

Ako pripomína portál vg247, spoločnosť EA zvolila podobnú taktiku zámerných provokácií aj v roku 2016 pri uvádzaní titulu Battlefield 1. Začiatkom mája bol najskôr publikovaný už legendárny trailer ako predjedlo k nadchádzajúcej konferencii E3. Na samotnom podujatí sme sa potom dočkali odhalenia detailnejšieho obsahu hry a zdá sa, že podobný priebeh môžno očakávať aj tento rok.

Keďže ide o rok 2018, v zákulisí sa šepká, že Battlefield V by mohol nasledovať súčasnú módu a spustiť svoj vlastný battle royale mód. Z najnovšej správy EA pre investorov je zároveň nad slnko jasné, že hra bude obsahovať nový „unikátny mód s inovatívnymi výzvami“ a niekoľkými mapami pre rôznorodý multiplayer, pričom sa nezabúda ani na kampaň pre jedného hráča.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk