Štúdio stojace za LawBreakers a Radical Heights končí

Štúdio stojace za LawBreakers a Radical Heights končí

 

Šéf štúdia Boss Key Productions, Cliff Bleszinski, dnes oznámil, že si dáva od tvorby hier pauzu.

S LawBreakers sa Cliff snail naskočiť na vlnu populárnych FPS hier. To mu ale nevyšlo, keď po čase počet Steam hráčov klesol na číslo 1. Podľa jeho slov založil pred 4 rokmi štúdio a vybral si do neho tých najtalentovanejších ľudí v hernom odvetví. Napriek tomu ale jeho vízia o vytvorení skvelej hry nevyšla. LawBreakers ale neuspelo. Cliff chcel ale preraziť a tak sa s kolegami rozhodol skúsiť to ešte raz. Keďže v tom čase kvitol Battle Royale žáner, smerovanie bolo jasné. Cliff skočil opäť po tom najväčšom trende v biznise.

Ani Radical Heights ale neuspelo. I keď sa hre venovalo niekoľko väčších streamerov, väčšinou to robili iba vtedy, keď neboli dostupné serveri pre Fortnite a PUBG. Radical Heights aj napriek snahe nedokázalo medzi ostatnými gigantami preraziť a získať si hráčov.

O tom, čo stojí za neúspechom Boss Key Productions by sa dalo diskutovať hodiny. Je jednoznačné, že za hrami stáli šikovní ľudia. Nie je to totiž tak dávno, čo niekoľko zamestnancov odišlo z tohto štúdia do Epic Games, aby robili na Fortnite. Niektorí ľudia zase tvrdia, že Blezsinski sa iba snažil priživiť na tom, čo bolo populárne, čo z časti potvrdzujú aj jeho agresívne názory z času, keď od neho odišli zamestnanci. V žiadnom príspevku si totiž nepriznal chybu a vinu dával ostatným firmám, vraj mu zamestnancov ukradli.

Nech je už pravda kdekoľvek, výsledkom je, že Cliff Bleszinski si dáva od výroby hier pauzu. Tvrdí, že stále chce prísť s úspešnou hrou, no na nejaký čas potrebuje od herného priemyslu odstup, aby dokázal zhodnotiť doterajšie skúsenosti.

Tí z vás, ktorí dali Radical Heights šancu a hra vás zaujala, sa ale nemusíte báť. Serveri zatiaľ nebudú vypnuté, aj keď ďalších aktualizácií sa tento Battle Royale titul asi nedočká.

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk