V International 8 sa bude súťažiť minimálne o 10 miliónov $

V International 8 sa bude súťažiť minimálne o 10 miliónov $

Zdá sa, že hlad pod Dote neutícha. Teda minimálne po kompetitívnej stránke Doty. Každoročné podujatie, kde súťažia tí najlepší z najlepších sa bude tento rok konať premiérovo v kanadskom Vancouveri a to od 15. do 25. augusta 2018.

A tak ako po minulé roky, aj tentokrát je hlavná finančná odmena o ktorú budú tímy súťažiť tvorená zo základnej čiastky, ktorú poskytla spoločnosť Valve a z predaja Battle Passov, ktoré si vie zakúpiť každý. Pri kúpe ide 25% sumy práve na „prize pool“ podujatia. V minulom roku dosiahla čiastka úroveň 24 787 916$ a tento rok sme na ceste, aby sa táto méta zdolala.

Po dvanástich dňoch zbierania bola pokorená hranica 10 miliónov dolárov a suma každou minútou rastie. Iba pripomínam, že v minulom roku trvalo pokorenie 10 miliónovej hranice 15 dní a rok predtým dokonca 19 dní. Takže je veľmi veľká šanca, že sa dočkáme ešte vyšších odmien pre najlepšie tímy ako minulý rok, keď zvíťazil Team Liquid a získal tak odmenu vo výške takmer 10,9 milióna dolárov.

Momentálne je isté, že sa turnaja International zúčastnia minuloročný víťazi, Team Liquid, no nebudú chýbať ani tímy Virtus.Pro, Team Secret a čínsky PSG.LGD.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk